W tekście i zdjęciach umieszczono linki reklamowe naszego partnera

Mazda CX-5 - subtelne, ale widoczne zmiany

Odświeżona CX-5 wyróżnia się przede wszystkim zmodyfikowaną przednią częścią nadwozia. Model po liftingu poznamy m.in. po nowych światłach i osłonie chłodnicy, a także po zmienionych tylnych lampach. Nowością jest też lakier Zircon Sand inspirowany kolorem piasku krzemowego z formy odlewniczej. Oczywiście w ofercie pozostał flagowy lakier Mazdy Soul Red Crystal (widoczny na zdjęciach).

Sprawdź cenę

Mazda CX-5 - bardziej komfortowa podróż

W środku pojawiły się fotele o nowej konstrukcji. Wyższy komfort jazdy zapewniają ponadto lepsze wyciszenie kabiny oraz na nowo zestrojone zawieszenie. To jeszcze nie wszystko. W ofercie wersji wyposażenia – oprócz czterech standardowych poziomów Kai, Kanjo, Hikari i Enso – pojawiły się dwie odmiany specjalne – Newground i Homura. Mazda CX-5. Newground wyróżnia się np. jaskrawo-zielonymi detalami w kokpicie i na grillu oraz najbardziej uterenowionym stylem.

Sprawdź cenę

Mazda CX-5 - sprawdzony napęd

Do wyboru mamy sprawdzone silniki benzynowe Skyactiv-G. Pierwszy o pojemność 2 litrów i mocy 165 KM jest dostępny z ręczną lub automatyczną skrzynią biegów. Drugi 2,5 l generuje 194 KM i seryjnie wyposażony jest w "automat". W obu przypadkach można wybierać pomiędzy napędem na przednie lub wszystkie koła.

Sprawdź cenę