Auto Świat Wiadomości Motocykle Biznes: Finansowanie motocykla

Biznes: Finansowanie motocykla

Autor Jakub Olkowski
Jakub Olkowski

W jaki sposób kupić motocykl? Wydawać by się mogło, że to banalna sprawa. Wystarczy mieć określoną ilość gotówki i po prostu pójść do salonu lub komisu. Sprawa komplikuje się, gdy nie mamy wystarczających środków. Postanowiliśmy przedstawić kilkuodcinkowy materiał we współpracy z Bankiem BGŻ BNP Paribas omawiający sposoby finansowania, ich zalety i wady, a także warunki, jakie musi spełniać zarówno motocykl, jak i pożyczkobiorca, aby otrzymać kredyt.

BGŻ BNP Paribas to dobre oferty dla motocyklistów...
KTM RC8 i KTM RC16
BGŻ BNP Paribas to dobre oferty dla motocyklistów...

Skąd pozyskać dobre finansowanie?

Z Banku. Najlepiej Banku BGŻ BNP Paribas. Jako sieć Automotive instytucja istnieje od 2010r, wcześniej pod marką BNP Paribas, zaś obecnie jako BGŻ BNP Paribas. Bank współpracuje z największymi graczami na rynku, dealerami i importerami marek Harley-Davidson, Ducati, Triumph, Piaggio, Vespa, Gillera, a także posiada indywidualne umowy z dealerami motocyklowymi Kawasaki, Suzuki, Yamaha.

Bank, dzięki współpracy z najlepszymi firmami na rynku motocyklowym, jest w stanie zaoferować pełen pakiet produktów pomocnych w zakupie motocykli oraz profesjonalne doradztwo w zakresie finansowania.

Wierzymy, że dzięki wieloletniemu doświadczeniu i stale powiększającej się liczbie umów, podpisanych z dealerami, jesteśmy w stanie być wiarygodnym partnerem oraz szerzej zaistnieć w świadomości obecnych i przyszłych motocyklistów.

W jaki sposób Bank BGŻ BNP Paribas proponuje sfinansowanie motocykla?

Trzema fundamentalnymi narzędziami umożliwiającymi nabycie motocykla są: produkty kredytowe (w różnych opcjach, wariantach i systemach ratalnych), leasing dla osób prowadzących działalność gospodarczą i firm oraz, od 2016r pożyczka leasingowa dla osób prowadzących działalność gospodarczą.

Leasing jest najbardziej opłacalny dla przedsiębiorców, klienci prywatni wybierają najczęściej kredyt.

Kredyty dostępne są z różnymi opcjami spłaty rat, np. z odroczoną płatnością, w opcjach 2x50, 3x33, kredyty z karencją, niskimi ratami wraz z końcową ratą balonową – wariantów jest wiele i omówimy je w kolejnym odcinku razem z wariantem symulacji zakupu motocykla.

Co ciekawe, dane historyczne pokazują, że wciąż mnóstwo osób dokonuje zakupu motocykla za gotówkę, a w przypadku finansowania zakupu motocykla kredytem lub leasingiem, coraz więcej zakupów dokonywanych jest w formie leasingu (ok 60:40 w 2016).

Oferta Banku BGŻ PNB Paribas obejmuje także finansowanie ubezpieczeń, bank oferuje również pomoc brokerów ubezpieczeniowych.

Motocykl używany?

Bank BGŻ BNP Paribas współpracuje także z niektórymi komisami motocyklowymi. Każda osoba zainteresowana zakupem takiego motocykla może również przyjść do najbliższego oddziału, gdzie zostanie profesjonalnie obsłużona przez doradcę, a także poinformowana o najbardziej korzystnym dla siebie sposobie finansowania pojazdu.

Jakie warunki musi spełniać motocykl używany?

Motocykl używany może być finansowany zarówno poprzez leasing jak i kredyt. W przypadku finansowania kredytem, na koniec okresu spłaty motocykl nie może być starszy niż 12 lat. A więc jeśli decydujemy się na zakup motocykla 5letniego, nie możemy go spłacać dłużej, niż 7lat. W przypadku leasingu, jeśli prowadzimy spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, koniec okresu spłaty nie może przypadać później niż na 9 rok użytkowania motocykla, natomiast przy każdej innej formie działalności, motocykl nie może być starszy niż jedenaście lat na koniec okresu kredytowania.

W kolejnych odcinkach skoncentrujemy się na kredycie i leasingu a także porównamy koszty finansowania pojazdu w obu tych przypadkach.

Autor Jakub Olkowski
Jakub Olkowski
Powiązane tematy:
materiał promocyjny

Sprawdź nr VIN za darmo

Zanim kupisz auto, poznaj jego przeszłość i sprawdź, czy nie jest kradziony lub po wypadku

Numer VIN powinien mieć 17 znaków