W tekście umieszczono linki reklamowe

Nissan Juke – nietuzinkowy styl

Crossover Nissana ma oryginalną stylistykę. Dzięki dużej atrapie chłodnicy oraz wąskim reflektorom karoserii nadano sportowe cechy. Dynamiki nadaje też zwężająca się ku tyłowi linia bocznych okien, zwieńczona klamkami tylnych drzwi ukrytymi w ramkach. Ten zabieg w połączeniu z obniżającą się linią dachu spowodował, że Juke kojarzy się z autami typu coupe. Z tyłu znajdziecie wąskie, poziome lampy o ostrych rysach, które komponują się z rysunkiem klapy bagażnika.

Sprawdź ofertę

Nissan Juke – funkcjonalny crossover

Nissan Juke jest przykładem na to, jak efektywnie można wykorzystać wnętrze pojazdu o niedużych wymiarach zewnętrznych (auto ma nadwozie o długości 4,21 m). W obu rzędach siedzeń wygospodarowano zadowalającą ilość miejsca na wysokości kolan oraz nad głowami pasażerów. Atutem jest też duży bagażnik o pojemności 422-1305 l. Przy takiej wielkości można nawet pokusić się o rodzinne przeznaczenie pojazdu – przecież można tu łatwo ulokować urlopowy ekwipunek całej rodziny.

Sprawdź cenę

Nissan Juke – dynamika w standardzie

Nissan Juke jest napędzany jednolitrowym, trzycylindrowy silnikiem benzynowym o mocy 114 KM. Okazuje się on wystarczający do miejskiego crossovera, od którego oczekuje się dobrej dynamiki przy niskim spalaniu. Motor żwawo reaguje na gaz już od niskich obrotów, a kiedy chcemy przyspieszyć, to z pomocą przychodzi funkcja chwilowego doładowania, która zwiększa maksymalny moment obrotowy ze 180 do 200 Nm. "Setkę" uzyskuje się po 10,7 s, a maksymalnie można jechać 180 km/h.

Sprawdź ofertę

Nissan Juke – dwie skrzynie do wyboru

W standardowym wyposażeniu Nissan Juke ma sześciobiegową, manualną skrzynię. Dla kierowców, którzy na pierwszym miejscu stawiają komfort prowadzenia i relaks za kierownicą przewidziano wersję z dwusprzęgłowym "automatem". Ważnym atutem samochodu okazuje się niskie zużycie paliwa i to zarówno w przypadku auta z ręczną, jak i z automatyczną przekładnią. W pierwszej sytuacji średnie spalanie wynosi tylko 5,9 l/100 km, natomiast w drugiej – 6,1 l/100 km.

Sprawdź ofertę

Nissan Juke – pięć wersji w gamie

Nowy Juke jest oferowany aż w pięciu wersjach wyposażenia do wyboru: Visia, Acenta, N-Connecta, N-Design oraz topowej Tekna. Przy tak bogatej gamie żaden kierowca nie będzie miał problemu z dobraniem odmiany adekwatnej do indywidualnych potrzeb oraz upodobań. Jest to tym bardziej łatwe, ponieważ wspólną cechą każdej ze specyfikacji okazuje się bogate standardowe wyposażenie zarówno z zakresu bezpieczeństwa, jak i komfortu podróżowania.

Sprawdź cenę