• Jubileuszowe limuzyny M3 trafią do Ameryki Północnej, a coupé M4 do Europy (także do Polski!) i na inne rynki, w tym chiński
  • Specjalne kolory nadwozia, kute felgi i detale wnętrza z napisem "Edition 50 Jahre BMW M" podkreślają wyjątkowość limitowanej serii
  • Do napędu służy silnik M3 i M4 w wersji Competition – R6 biturbo o mocy 510 KM i maksymalnym momencie obrotowym 650 Nm
  • Więcej takich tekstów znajdziesz na stronie głównej Onetu

Kilka dni po BMW M4 CSL pojawia się kolejny model świętujący półwiecze M. Limitowana wersja BMW M 50 Jahre Edition debiutuje dokładnie 50 lat po zawarciu umowy partnerskiej z BMW Motorsport GmbH. To część obchodów jubileuszu świętowanego wspólnie z ogólnoświatową społecznością entuzjastów M. Jubileuszowa edycja wyróżnia się ekskluzywnymi designerskimi detalami i dobieranymi indywidualnie opcjami, co w rezultacie sprawia, że każdy samochód jest wyjątkowy. Liczba egzemplarzy, które trafią na najważniejsze dla BMW rynki, jest ściśle ograniczona. Limitowana edycja coupé M4 trafi do Europy i na inne wybrane rynki, natomiast limuzyny M3 – do USA i Kanady.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

BMW M 50 Jahre Edition bazuje na aktualnej generacji M3 i M4(G – największym dotychczasowym sukcesie w historii BMW M. Samochody napędzane są wysokoobrotowymi 510-konnymi rzędowymi "szóstkami" z technologią M TwinPower Turbo. Napęd przenoszony jest w zależności od wersji na tylne lub 4 koła za pośrednictwem 6-biegowej skrzyni manualnej lub 8-stopniowego automatu M Steptronic.

BMW M3 dla Ameryki, BMW M4 dla Europy i Azji

Dwudrzwiowe BMW M4 w jubileuszowej edycji, przeznaczone m.in. na rynki europejskie występuje w kolorach czarnym, czerwonym, niebieskim (dwa odcienie) lub szarym. Kute felgi o specjalnym wzorze, o średnicy 19 cali na przedniej osi i 20 cali na tylnej oferowane są w matowych kolorach szarym lub złotym. Na chiński rynek BMW M4 z limitowanej edycji polakierowane zostaną na szaro lub ogniście pomarańczowo, a to dlatego, że jubileusz M przypada w roku tygrysa.

Detale we wnętrzu podkreślają kolekcjonerski charakter BMW M 50 Jahre Edition. Metalowa plakietka na konsoli środkowej nosi w coupé napis "M4 Edition 50 Jahre BMW M", stosownym napisem ozdobiono także listwy progowe i zagłówki – do wyboru są tu seryjne fotele sportowe M lub opcjonalne karbonowe kubełki M.

Jubileuszowa limuzyna BMW M3 trafi w 500 egzemplarzach na rynki amerykański i kanadyjski. Wybrano dla nich kolory nawiązujące do każdej z pięciu poprzednich generacji M – cynobrowo czerwony, fioletowy, niebieski, pomarańczowy i szary. Do tego kute obręcze kół w matowej szarości i wybrane części BMW M Performance, w tym karbonowe: spliter i tylny spoiler oraz nakładki na końcówki wydechu.

BMW M4 trafi także do Polski

We wnętrzu limitowanego BMW M3 znajdują się podobne detale stylistyczne jak w coupé M4, przy czym na metalowej plakietce z napisem "M3 Edition 50 Jahre BMW M" umieszczono dodatkową informację o kolejnym numerze w limitowanej puli, np. "1/500". Ile będzie jubileuszowych M4 producent nie podaje. Wiadomo natomiast, że określona liczba egzemplarzy trafi także do Polski – ilu szczęśliwców i za ile będzie mogła kupić swoje specjalne M4, jeszcze nie wiemy, ale będziemy was informować na bieżąco!