Nissan zapewnia, że nowy model inspirowany był Formułą E, został zaprojektowany pod hasłem "szybka, zelektryfikowana wyścigówka miejska" i zawiera w sobie ducha i etos NISMO, czyli działu zajmującego się tuningowaniem i tworzeniem najbardziej sportowych wersji aut japońskiej marki. Model Note Aura NISMO ma wyróżniać styl NISMO, czyli design nowej generacji, porywające prowadzenie, zwinność i płynne przyspieszanie.

Nissan Note Aura NISMO – styl NISMO

Styliści marki zadbali, alby już na pierwszy rzut oka nowy model kojarzony był z działem NISMO. Zapewnia to m.in. przedni splitter w jaskrawoczerwonym kolorze, czerwona obramówka na listwach progowych i tylnym zderzaku oraz pokrywy lusterek oraz przeprojektowany emblemat NISMO w kolorze matowego chromu i matowej czerwieni. Auto ma niską i szeroką sylwetkę oraz 17-calowe, czarne alufelgi z chromowanymi akcentami. Dostępnych jest pięć wariantów kolorystycznych nadwozia, w tym cztery dwukolorowe.

We wnętrzu zastosowano mieszankę ciemnych tonacji kolorystycznych i czerwonych akcentów. Sportowy charakter podkreślają kubełkowe fotele Recaro z obiciami wykonanymi z połączenia dedykowanej tkaniny i skóry syntetycznej, z wyszytym logo NISMO i czerwono-szarymi przeszyciami. Charakterystyczną czerwoną wstawkę oraz przeszycie znajdziemy także na kierownicy.

Nissan Note Aura NISMO – podkręcony potencjał

Co ciekawe, do napędu wersja NISMO wykorzystuje ten sam układ e-Power drugiej generacji, jaki znajdziemy w "zwykłym" modelu Note Aura, oparty o benzynowy, trzycylindrowy silnik o pojemności 1,2 l w roli generatora prądu oraz parę motorów elektrycznych napędzających koła. Układ generuje moc 134 KM i moment obrotowy 300 Nm, a kierowca ma do wyboru trzy tryby jego działania: NISMO, normalny i Eco. Pierwszy nastawiony jest na szybkie reakcje na ruchy pedalem gazu i zapewnia sportową charakterystykę jazdy, z kolei dwa pozostałe zostały specjalnie skalibrowane pod kątem komfortu.

Nissan twierdzi, że na przyjemność z jazdy i osiągi modelu wpływ ma także wykorzystanie technologii aerodynamicznych, sprawdzonych podczas wyścigów samochodowych. Dzięki nim Note Aura NISMO gwarantuje dużą siłę docisku i zoptymalizowaną sztywność nadwozia, co z kolei wpływa na stabilne zachowanie auta przy dużych prędkościach. Sprzyjać temu ma również dopasowane do charakteru auta zawieszenie oraz układ kierowniczy.

Koncern nie podał jeszcze szczegółowych danych na temat osiągów, ani ceny nowego modelu. Nie wiadomo także, czy Nissan Note Aura NISMO będzie oferowany w Europie.