Jak informuje Honda, najnowsza generacja Civica bazuje na 50-letnim dziedzictwie modelu, który w dalszym ciągu oferować ma przede wszystkim użyteczność, komfort i atrakcyjność.

Nowa Honda Civic - wyłącznie hybrydowa

Nowa Honda Civic oferowana będzie wyłącznie w wersji hybrydowej, podobnie jak obecne już na rynku modele Jazz i Jazz Crosstar, CR-V 2020 oraz nowy HR-V, który trafi w tym roku do sprzedaży. Honda Civic 11. generacji wyposażana będzie w zaawansowany układ e:HEV. Samochód pojawi się w Europie jesienią 2022 r.

Amerykański oddział Hondy informuje za to, że na tamtejszym rynku do zaprezentowanego już oficjalnie sedana dołączą także wersje Si oraz Type-R. Nie wiadomo jednak na razie, czy trafią one również na rynek europejski.

Nowa Honda Civic - ceny i specyfikacja amerykańskiej wersji sedan

Podstawowa wersja LX oferowana będzie z dwulitrowym wolnossącym silnikiem o mocy 158 KM, łączonym z przekładnią CVT. Taki sam układ napędowy będzie mieć Civic Sport. Warianty EX oraz Touring pojawią się z silnikiem 1.5 turbo o mocy 180 KM, również łączonym ze skrzynią CVT. Te wersje silnikowe jednak na pewno nie trafią do Europy, gdzie wykorzystywany będzie wyłącznie hybrydowy układ napędowy.

Amerykański oddział Hondy podał już także ceny 11. generacji Civica. Wersja LX kosztować tam będzie 21 700 dolarów (ok. 82 255 zł), Sport - 23 100 dolarów (ok. 87 562 zł), EX - 24 700 dolarów (93 627 zł), a Touring 28 300 dolarów (107 273 zł). Amerykańskie ceny są nieco niższe od polskich - dla porównania Civic 10. generacji kosztuje u nas od 93 500 zł. Cen w Stanach Zjednoczonych nie można jednak porównywać do europejskich (tym bardziej polskich), z uwagi na spore różnice w opodatkowaniu na pewno będą się one różnić. Podajemy je wyłącznie jako punkt odniesienia i wskazania różnic na obu rynkach.