• Nowości w ofercie: usportowiona wersja GS Linie+, w opcji – nowe ergonomiczne fotele z Alcantarą i adaptacyjny układ kontroli trakcji
  • Wybór napędów obejmuje silniki spalinowe – benzyniaki i diesle – wszystkie spełniające normę Euro 6d
  • Szeroka oferta systemów wspomagających kierowcę – zwiększających bezpieczeństwo i ułatwiających prowadzenie

Debiutujący wiosną 2017 r. Crossland X był pierwszym modelem firmy, należącej wtedy do amerykańskiego koncernu General Motors, który Opel od początku zaprojektował we współpracy z PSA. Od tego czasu wiele się zmieniło, Opel należy teraz do francuskiego PSA. Po blisko czterech latach na rynku Crossland X doczekał się face liftingu.

Nowy Opel Mokka jest pierwszym modelem marki, któremu styliści nadali zupełnie zmienioną „twarz”. W przedniej części nadwozia grill zintegrowano z reflektorami – to rozwiązanie stylistyczne Opel nazywa Vizor. Jako drugi otrzymał je poliftingowy Crossland, a w przyszłości Vizor stanie się znakiem rozpoznawczym wszystkich nowych Opli.

Nowością jest sportowo wystylizowana wersja wyposażenia GS Line+, obejmująca 17‑calowe alufelgi z lekkiego stopu, czarny dach i czerwone obramowanie bocznych szyb, przednie fotele z atestem niemieckiego stowarzyszenia na rzecz zdrowych pleców AGR, tylne światła LED i relingi dachowe.

Opel Crossland - lepsza trakcja dzięki 5 trybom pracy systemu

Nowy system kontroli trakcji IntelliGrip pracuje w pięciu trybach jazdy: Normal/On-road (ustawiany domyślnie); zimowy Snow poprawiający trakcję na oblodzonej nawierzchni; błotny Mud, dopuszczający większy poślizg podczas przyspieszania; Sand, zapobiegający ugrzęźnięciu na luźnej nawierzchni oraz ESP Off, w którym ESP i kontrola trakcji są wyłączone (działa do prędkości 50 km/h).

Oferta silników pozostaje bez zmian. Do wyboru są jednostki benzynowe 1.2 i 1.2 turbo (83-130 KM) i diesle 1.5 (110 i 120 KM) – wszystkie spełniają normę emisji spalin Euro 6d.

W Oplu Crosslandzie dostępne są liczne systemy asystenckie ułatwiające prowadzenie auta i zwiększające bezpieczeństwo. Należą do nich: alarm przedkolizyjny z automatycznym wyhamowaniem auta i wykrywaniem pieszych; asystent pasa ruchu; asystent martwego pola; wykrywanie zmęczenia kierowcy; kamera cofania obejmująca pole widzenia 180 st., wyświetlacz head-up; system automatycznego parkowania.

Zamówienia na Opla Crosslanda po face liftingu mają ruszyć niebawem, wtedy poznamy ceny. Pierwsze auta trafią do klientów na początku 2021 r.