Trzecia generacja samochodu Kia Sportage debiutowała na początku 2010 roku. Zatem po przeszło trzech latach nadszedł czas na pierwszą modernizację. Producent sukcesywnie odświeża swoje modele, by wciąż były dla klientów atrakcyjne. Już kilka miesięcy temu podczas testów sfotografowane zostały zamaskowane częściowo prototypy, które sygnalizowały modyfikację tego modelu.

Mamy już pierwsze zdjęcia, na których można zauważyć praktycznie kosmetyczne zmiany. W pierwszej kolejności zmodernizowana Kia Sportage trafi na rynek południowokoreański, ale wciąż nie ma jeszcze informacji, czy takie same zmiany obejma wersję europejska i kiedy dokładnie trafi ona do sprzedaży. Można oczekiwać, iż europejska premiera odbędzie się podczas międzynarodowego salonu samochodowego IAA 2013 we Frankfurcie nad Menem.

Zmiany designu nie są rewolucyjne i na pierwszy rzut oka dostrzeże je tylko znawca tej marki. Główną zmianą w przedniej części nadwozia jest nowa atrapa wlotu powietrza chłodnicy oraz zmodyfikowane przednie światła mgłowe. W tylnej części zmieniła się grafika świateł zespolonych, które otrzymały diody.

Także zmiany we wnętrzu pojazdu są praktycznie kosmetyczne. Nowa jest część z zegarami przed kierowcą, która otrzymała obrotomierz identycznej wielkości jak prędkościomierz.

Producent informuje także o modyfikacji wspomagania kierownicy, które otrzymało znany już z Hyundaia ix35 system Flex Steer, który umożliwia korzystanie z kilku wariantów jego pracy.

Nie mamy informacji o zmianach jednostek napędowych.Nie wyklucza się dołączenia do oferty czterocylindrowego silnika benzynowego 2.0 GDI o mocy 177 KM, który pojawił się już w najnowszej wersji Hyundaia ix35.