W tekście umieszczono linki reklamowe naszego partnera

Volkswagen ID.5 – rodzina go polubi

Od rodzinnego auta oczekuje się przestronnego wnętrza, pojemnego kufra i wysokiego komfortu jazdy. VW ID.5 to pojazd, w którym w obu rzędach siedzeń wygospodarowano mnóstwo miejsca. Komfortowe podróżowanie to także zasługa zawieszenia, które perfekcyjnie tłumi wszelkie niedoskonałości nawierzchni. Co ważne układ jezdny nie jest przesadnie miękki i zapewnia autu stabilne prowadzenie podczas dynamicznego pokonywania zakrętów. W trakcie rodzinnego wyjazdu wszyscy zmieszczą swoje walizki dzięki bagażnikowi o pojemności 549 l.

Sprawdź cenę

Volkswagen ID.5 – silniki i osiągi

Lubisz dynamiczną jazdę? Zatem Volkswagen ID.5 będzie dobrym wyborem. Już w bazowej odmianie pod maską pracuje elektryczna jednostka generująca 174 KM. Dzięki niej samochód uzyskuje "setkę" już po 10,4 s. Kolejnym stopniem w silnikowej hierarchii jest motor produkujący 204 KM. W tym przypadku 100 km/h jedziemy po 8,4 s. Wreszcie na szczycie gamy ulokowała się sportowa odmiana GTX, której układ napędowy stanowią dwa elektryczne silniki o łącznej mocy aż 299 KM. Po mocnym dodaniu gazu elektryczny Volkswagen rozpędza się w zakresie 0-100 km/h po imponujących 6,3 s.

Sprawdź cenę

Volkswagen ID.5 – duży zasięg, szybkie ładowanie

Niezależnie od wersji silnikowej na pokładzie samochodu są akumulatory o pojemności netto 77 kWh. Po uzupełnieniu w nich prądu na 100 proc. w przypadku wersji GTX można pokonać maksymalnie 512 km, natomiast pozostałymi odmianami nawet 536 km. W dodatku na uzupełnienie energii nie trzeba wcale długo czekać. Korzystając z ładowarki o mocy 11 kW, baterie napełnione będą w 100 proc. po około 7,5 godz. Pamiętajmy jednak, że maksymalna moc ładowania to aż 135 kW i korzystając z punktu o takiej mocy, akumulatory uzupełnione są w zakresie 5-80 proc. już po 36 min. To pozwala szybko uzupełnić prąd podczas dalekich wyjazdów.

Sprawdź cenę