Od początku producent podkreślał, że sprzedawany jest z oznaczeniem „Gwarantowany kraj pochodzenia Francja” (Origine France Garantie). Dynamika sprzedaży PEUGEOT 2008 znalazła swoje potwierdzenie także na rynku międzynarodowym, w szczególności w Chinach.

Tworząc model 2008, Peugeot wykorzystał wiedzę i doświadczenie nabyte przy produkcji innego crossovera – 3008.

Natychmiastowy sukces rynkowy modelu PEUGEOT 2008 potwierdza trafność przyjętej wizji. Od momentu wprowadzenia modelu na rynek, w roku 2013, produkcja była stale zwiększana, a zdolności produkcyjne dostosowywane do rosnącego popytu ze strony klientów. Dzienne zdolności produkcyjne zakładów w Mulhouse zostały początkowo określone na poziomie 310 sztuk, następnie (pod koniec maja 2013 r.) zostały podniesione do 460 sztuk, by ostatecznie osiągnąć 680 sztuk (w styczniu 2014).

Została także podjęta decyzja o kolejnym zwiększeniu produkcji do poziomu 860 pojazdów dziennie, co wymaga pracy na dwie i pół zmiany (dwie zmiany dzienne i pół zmiany nocnej).

Wszystkie egzemplarze modelu Peugeot 2008 wyprodukowane w Mulhouse otrzymują oznaczenie „Origine France Garantie”, która przysługuje wyłącznie pojazdom, których ostateczny montaż jest wykonany we Francji, a wartość podzespołów wyprodukowanych we Francji wynosi ponad 50%. W przypadku modelu Peugeot 2008 wartość podzespołów wyprodukowanych we Francji dochodzi do 73%.

Dwie trzecie nabywców tego modelu wybiera najlepiej wyposażone wersje (Allure i Feline ), a 20 proc. decyduje się na silnik 1.2 PureTech 82 KM, należący do nowej generacji 3-cylindrowych jednostek napędowych.

Od momentu wprowadzenia modelu na rynek pierwsze miejsce w sprzedaży tego modelu zajmuje Francja - ponad 62 000 sprzedanych egzemplarzy, a następne Włochy, Wielka Brytania, Niemcy i Hiszpania.