Oczywiście zestawienie obejmuje wyłącznie oryginalne samochody jakie wyjechały z fabryki niemieckiej marki. Więc nie znajdziemy tu wielu odartych z przyzwoitości tuningowanych wozów ze znaczkiem Porsche na masce, które na ulicach bezwstydnie pokazują na co je stać. Kiedy oglądaliśmy materiał ciekawi byliśmy, czy zwycięży model, na który stawialiśmy. Można mieć różny gust muzyczny, ale okazało się, że całkowicie zgadzamy się z wynikiem rankingu. A mieliśmy okazję prowadzić wszystkie z prezentowanych samochodów, w większości nawet dokładnie te same muzealne egzemplarze, jakie przedstawione są w materiale filmowym. Oczywiście w pierwszej piątce najlepiej brzmiących seryjnych modeli Porsche nie ma ani jednego turbodoładowanego silnika. Widać, że ludzie układający ten ranking to prawdziwi bezkompromisowi fani samochodów, którzy są w stanie zdystansować się od marketingowej papki słownej promującej najnowsze modele. Nie od dziś cenimy tę markę za szczerość.

Posłuchajcie jak brzmi najlepszy motoryzacyjny album stycznia 2017.

5. 911 Carrera RS 2.7

Sportowa wersja 911, która zdumiewa bezpośrednim kontaktem z kierowcą. Przez wielu uważana za jedną z najlepszych wersji 911, co potwierdzają ceny na aukcjach sięgające miliona euro. Za tylną osią rasowy boxer o 6 cylindrach i dziś już niespecjalnie szokującej mocy 210 KM.

4. 550 Spyder

Wyczynowy czterocylindrowy boxer o pojemności 1,5 l i mocy 110 KM. Zasilany gaźnikiem pachnie benzyną, prycha, dławi się i reaguje z naturalnością nieprzefiltrowaną ekologicznymi patentami. Motoryzacja w wspaniałej pierwotnej postaci.

3. 911 GT3 RS (991)

Najlepszy przykład na to, że rozwój motoryzacji nie musi zabijać charakteru samochodu. Emocje na najwyższym poziomie. To jeden z najlepszych na świecie samochodów dla kierowcy. Tuż nad asfaltem zawieszony jest 4-litrowy sześciocylindrowy boxer o mocy 500 KM.

2. 918 Spyder

Centralnie, za plecami kierowcy pracuje V8 4,6 l, które rykiem potrafi obudzić diabła. Rasowe brzmienie uzupełnione jest jękiem dwóch silników elektrycznych, które powodują, że 918 sumaryczną mocą 887 KM miażdży organy wewnętrzne podczas przyspieszania.

1. Carrera GT

To nie tylko najlepiej hałasujące Porsche w historii, ale również jeden z najlepiej brzmiących samochodów jakie ujrzał świat. Koncert jaki serwuje V10 o pojemności 5,7 l i moct 612 KM stawia włosy dęba i najlepiej brzmi kiedy jesteś na zewnątrz samochodu. Jeśli zobaczysz jak szybko sinik nabiera obrotów nie będziesz miał wątpliwości, że został zaprojektowany do samochodu wyczynowego.

Niebawem Porsche przedstawi najbardziej dzikie spoilery jakie ujrzał świat. Macie już faworytów?