Veloce, czyli "szybka" jest to określenie, które po raz pierwszy oficjalnie użyto w 1956 roku, właśnie w odniesieniu do ówczesnej Giulietty. Wersje o tej nazwie stworzono mając na względzie lepsze parametry techniczne i wyposażenie nadające im sportowy charakter.

Jeśli chodzi o stylistykę zewnętrzną samochodu zwracają uwagę takie elementy jak reflektory przednie o ciemnym wykończeniu, obudowa lusterek zewnętrznych i lusterka wstecznego wykończona kolorem tytanowym, chromowane klamki drzwi przednich oraz logo Veloce. Samochód porusza się na 17-calowych felgach z oponami w rozmiarze 205/55.

Foto: Onet
Alfa Romeo Giulietta Veloce

Sportowy charakter dominuje również w środku, gdzie przeważają ciemne kolory, wśród których wyróżnia się tytanowe wykończenie centralnego elementu deski rozdzielczej, tunelu środkowego i nakładek na drzwi. Kierownica jest wykończona skórą z czerwonymi przeszyciami, natomiast fotele są obite nową czarno-czerwoną tkaniną "Competizione" z kontrastowymi przeszyciami.

Na specjalne zamówienie można dodatkowo zindywidualizować swoją Giuliettę Veloce, zamawiając dach w kolorze szarym - matowym Magnesio lub czarnym błyszczącym.

Alfa Giulietta Veloce jest już dostępna w sprzedaży w Polsce i jest oferowana z 5-cio letnią gwarancją. Klient ma możliwość wyboru pomiędzy trzema wersjami silnikowymi: benzynowy 1,4 TB o mocy 120 KM oraz 2 wersje wysokoprężne: 1,6 JTDM o mocy 105 KM i 2,0 JTDM o mocy 140 KM.

Cena samochodu rozpoczyna się od 75 900 zł brutto.

W skład wyposażenia standardowego wchodzą takie opcje jak:

- 6 poduszek powietrznych

- Samoblokujący mechanizm różnicowy Alfa Q2

- System Alfa DNA - system kontroli dynamiki pojazdu

- System Start&Stop

- System VDC (ESP) stabilizujący tor jazdy + Brake Assistant + Hill Holder

- Szyby przednie i tylne sterowane elektrycznie

- Światła przednie i tylne z technologią LED

- Wspomaganie układu kierowniczego z podwójnym zębnikiem

- Przyciski sterowania radiem z koła kierownicy

- Wyświetlacz multifunkcyjny Matrix z komputerem podróżnym