Wybierz samochód

Audi A7

Audi A7

Audi A7 to luksusowy liftback o sportowym charakterze klasyfikowany między segmentem E a G. Zaprezentowano go w Monachium w 2010 roku i był uważany za następcę modelu 100 Coupe.

Auto zostało zbudowane na płycie podłogowej MLB, którą wykorzystano także m.in. do A8 i Q5. Opływowe nadwozie z mocno opadającym tyłem zostało wykonane z aluminium i stali. W zadziorną karoserie zostały wpasowane reflektory bi-ksenonowe, a za dopłatą dostępne były także diodowe z technologią LED, a drzwi zostały pozbawione ramek. Duże felgi dodają elegancji, a bagażnik jest zaskakująco duży – 535 litrów. Jego praktyczność potwierdza otwierana klapa wraz z szybą, oraz niski próg załadunkowy. Na klapie znajduje się także spojler, wysuwany za pomocą przycisku, lub automatycznie przy prędkości 130 km/h.

Smukła i wydłużona linia sprawia że auto ma blisko 5 metrów długości oraz niewiele ponad 1,9 metra szerokości. Masa oscyluję między 1695 a 1770 kg.

W 2014 roku auto poddano liftingowi. Zmiany dotknęły głównie przednią część nadwozia – zderzak, grill oraz kształt reflektorów, które od tej pory już w standardzie wykorzystywały technologię LED. Zmodyfikowano także ofertę jednostek napędowych.

A7 konkuruje z takimi modelami jak Mercedes-Benz CLS, czy Porsche Panamera.

Audi A7 - generacje

Audi A7 - powiązane artykuły

Pokaż więcej