Po dwóch zwycięstwach w Polsce i Niemczech, Błażusiak zameldował się w stolicy Finlandii z planem potwierdzenia swojej dominacji w cyklu SuperEnduro. Trzecią rundę halowych Mistrzostw Świata zawody na torze w Messukeskus, nowosądeczanin rozpoczął  od drugiego czasu w pierwszym przejeździe.

Błażusiak ukończył drugi bieg z trzecim czasem ustępując pola Brytyjczykom – Jonnemu Walkerowi i Davidowi Knightowi.

- Walczymy o dziesiąte sekundy, więc każdy ma taką samą szansę na zwycięstwo. Do końca trzeba zachować czujność, żeby dowieźć zwycięstwo  - komentował Tadeusz Błażusiak.

W ostatnim biegu wieczoru zawodnik ORLEN Team potwierdził swoje mistrzowskie aspiracje, Polak minął linię mety jako pierwszy  pieczętując tym samym  zwycięstwo w dzisiejszych zawodach.

- Cieszę się, że wygrałem w Helsinkach. Opuszczam Finlandie z 21 punktami przewagi nad pozostałymi zawodnikami. Przed nami jeszcze dużo ściągania i sporo punktów do zdobycia, ale dzisiejsze zwycięstwo pozwoli spokojnie przygotowywać się do kolejnej rundy – powiedział Błażusiak

Po trzech rundach Mistrzostw Świata SuperEnduro zawodnik ORLEN Team zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej, wyprzedzając o 21 punktów drugiego Davida Knighta. Przed zawodnikami jeszcze trzy rundy z cyklu MŚ. Najbliższe zawody odbędą się 21 lutego 2015 r. w Meksyku.

Klasyfikacja generalna MŚ po 3 rundach:

1. Tadeusz Błażusiak - 169 punktów

2. David Knight – 148 punktów

3. Jonny Walker – 129 punktów