Drugą światową premierą pokazaną podczas największych targów samochodów rekreacyjnych (24.08-02.09.2018 r.) będzie nowa California 30 Years – jubileuszowa wersja modelu opracowana na 30-lecie kultowego kampera, która zostanie wyprodukowana w liczbie 999 egzemplarzy.

Gwiazdą targów będzie nowa Grand California – duży samochód rekreacyjny wyposażony w innowacyjny układ napędowy, najnowszej generacji systemy asystujące służące komfortowi i bezpieczeństwu oraz znane z nowego Craftera nowoczesne systemy multimedialne Marka Volkswagen Samochody Użytkowe stworzyła pojazd odpowiadający współczesnym standardom, nowoczesny i atrakcyjny stylistycznie. Prosta i wyrazista forma, jasne kolory i starannie przemyślane rozwiązania to cechy, dzięki którym to bliskie seryjnej produkcji auto nawiązuje do budzącego powszechne zainteresowanie studyjnego samochodu zaprezentowanego w ubiegłym roku. Wprowadzenie do sprzedaży zaplanowano na wiosnę 2019 roku.

Najważniejsze elementy odróżniające model Grand od Californii opartej na modelu T6 to przestronna sypialnia z zamontowanym na stałe łóżkiem w tylnej części kabiny, opcjonalne łóżko dla dzieci z panoramicznym dachem oraz w pełni wyposażona łazienka. W wakacyjnych podróżach może przydać się dostępny w ramach opcji napęd na cztery koła (4MOTION) oferowany do Grand Californii prócz standardowego napędu na koła przednie.

Pierwsza California zadebiutowała na rynku 30 lat temu. Powstała w oparciu o Transportera trzeciej generacji. Dzisiaj w ofercie znajduje się już szóste pokolenie tego samochodu. W ciągu 30 lat wyprodukowano ponad 165.000 egzemplarzy tego kultowego auta rekreacyjnego. Jubileusz 30-lecia Californii marka Volkswagen Samochody Użytkowe postanowiła uczcić przedstawiając limitowaną do 999 egzemplarzy Californię 30 Years. Jej cena wynosi w Niemczech 57 215,20 euro. Kompaktowa California z genami modelu Bulli to doskonały samochód dla tych wszystkich, którzy swojego kampera zamierzają wykorzystywać także na co dzień w roli vana.

Wśród wielu wyjątkowych elementów jubileuszowego modelu znajdują się nowe eleganckie panele ozdobne „Wright Wood”, bogatsze wyposażenie standardowe oraz podnoszony dach w kontrastowych kolorach srebrnym Reflex lub szarym Indium. Kolejny numer produkcyjny każdego egzemplarza limitowanej serii umieszczono na dwóch plakietkach znajdujących się na słupkach dachowych B.

Na targach „Caravan Salon” marka Volkswagen Samochody Użytkowe zaprezentuje także Californię – model wiodący na rynku – w wersjach wyposażenia Beach Edition, Coast oraz Ocean Grey.

Na zewnątrz, przed halą 18, zaprezentowany będzie Caddy Beach - najbardziej kompaktowy i najatrakcyjniejszy cenowo rekreacyjny model marki Volkswagen Samochody Użytkowe. W tym samym miejscu odbywac się będzie także akcja fotograficzna ”Raz hipis, na zawsze hipis”. Zwiedzający targi będą mogli się tam sfotografować w towarzystwie modelu California w stroju hipisowskim i wysłać zdjęcie znajomym jako kartkę pocztową.

Bogaty zestaw modeli turystycznych uzupełnią – również obecni na targach – producenci zabudów. Wykorzystują oni modele serii T i Craftera, ale także Caddy i Amaroka jako podstawę do tworzenia własnych samochodów rekreacyjnych.