Pierwszą reakcją był objaw paniki, bo ludzie myśleli, że ktoś chce samochodem ich taranować. Jednak kierująca Audi celebrytka nie od razu zorientowała się, że wjechała na odcinek ulicy wyłączony z ruchu. Próba ratowania się przed uderzeniem w metalowe barierki przez wykonanie gwałtownego skrętu, skończyła się zderzeniem z wyjeżdżającą ze skrzyżowania Toyotą i zatrzymaniem auta na ścianie narożnego budynku.

Kobieta, kierująca pojazdem z ciężkimi obrażeniami została przewieziona do warszawskiego szpitala przy ulicy Szaserów. Świadkowie obecni na miejscu wypadku twierdzą, że czuć było od niej woń alkoholu, jednak stan kobiety nie pozwolił na badanie alkomatem. Pobrano jej krew do analizy, więc sprawa zapewne wkrótce się wyjaśni.

Jak informuje portal Warszawa w pigułce, okazała się nią Monika G., używająca artystycznego pseudonimu Esmeralda, internetowa celebrytka, która wraz z siostrą Małgorzatą próbuje zaistnieć w show biznesie, dzięki pokazywaniu ciała w internecie i śpiewaniu znanych utworów w wersji jęczącej.