We wnętrzu nowego Citroena C4 Picasso można poczuć się jak w domu. A dom kojarzy nam się z bezpieczeństwem. Nie inaczej jest w przypadku francuskiego domku na kołach. Najnowszy Citroen C4 Picasso już w standardowym wyposażeniu oferuje komplet 6 poduszek powietrznych, 4 pasy z napinaczami pirotechnicznymi oraz tempomat. W ramach pakietu wyposażenia, w dwóch najwyższych wersjach wyposażenia, można do Citroena zamówić także aktywny tempomat z funkcją automatycznego hamowania, który działa w zakresie prędkości 30-180-0 km/h. Dystans, jaki Citroen utrzymuje od poprzedzającego samochodu, możemy ustawić według własnych preferencji.

Panel dotykowy w C4 Picasso
Panel dotykowy w C4 Picasso

Inne systemy bezpieczeństwa czynnego, dostępne w C4 Picasso, to na przykład dwufazowy system kontrolujący skupienie kierowcy (nie przejmuje kontroli nad autem), system Lane Assist kontrolujący niezamierzoną zmianę pasa ruchu czy przydatny w korku Active Safe Break, który działa od 5 km/h i w razie zagrożenia zderzeniem zatrzyma auto.

Jednak bezpieczne auto to nie tylko systemy elektroniczne. To także ergonomia wnętrza, która w przypadku Citroena C4 stoi na najwyższym poziomie. Kierowca ma tutaj wszystko pod ręką – wszystkie przełączniki, schowki. Dotykowy, 7-calowy ekran wysokiej rozdzielczości ułatwia sterowanie funkcjami systemu multimedialnego. A najważniejsze systemy, jak tempomat, radio i telefon obsługujemy za pomocą wielofunkcyjnej kierownicy. Zamiast klasycznych zegarów parametry samochodu i podróży wyświetlane są na umieszczonym centralnie, wysoko pod szybą wyświetlaczu, połączonym z wyświetlaczem multimedialnym obsługującym np. nawigację. Dzięki temu kierowca ma wszystko w jednym miejscu, bez zbędnego odrywania oczu od drogi.

Fotele w C4 Picasso
Fotele w C4 Picasso

O odpowiedni klimat zadba dwustrefowa klimatyzacja.

Łącząc zaawansowane zawieszenie, fenomenalną widoczność, systemy elektroniczne oraz ergonomię wnętrza otrzymujemy samochód bezpieczny i komfortowy – idealny do zarówno krótkich jak i długich podróży – co potwierdzają testy i opinie pierwszych użytkowników. W pojedynkę lub z kompletem pasażerów.

Czytaj również: Nowy Citroen C4 Picasso - dużo możliwości w kompaktowym nadwoziu

Materiał powstał we współpracy z marką Citroen