Efektem takiej wizyty z założenia ma być sprawny pojazd, który wcześniej tam dostarczyliśmy. Oczywiście o skutkach naprawy w największym stopniu decydują umiejętności mechanika, ale zaraz za nimi z pewnością sprzęt z jakiego korzysta. I jeśli mowa o sprzęcie to zwróćmy uwagę na sposób w jaki przechowywane są u naszego mechanika narzędzia.

Dlaczego może to być ważna informacja? Chociażby dlatego, że może udzielić nam wskazówki dotyczącej warsztatu, z którego usług zamierzamy skorzystać lub już korzystamy. Porządek panujący w serwisie, uporządkowane narzędzia i różnego rodzaju klucze dają nadzieję, że w podobnie uporządkowany i systematyczny sposób przeprowadzona będzie diagnoza naszego pojazdu i przeprowadzona naprawa. Oczywiście nie daje nam to żadnej gwarancji.

Jednak wyobraźmy sobie sytuację, w której klucze, narzędzia porozrzucane są wokół stanowiska pracy mechanika, sprawiają wrażenie że nikt nie panuje nad tym co gdzie się znajduje. Czy na pewno chcemy oddać w ręce takiego mechanika swój warty kilkadziesiąt lub więcej tysięcy złotych samochód? Jeśli osoba odpowiedzialna za naprawę naszego pojazdu nie szanuje własnych narzędzi pracy to czy będzie odpowiednio obchodzić się z naszym pojazdem?

Myślę, że możemy przyjąć, że istnieje dość duża korelacja pomiędzy estetyką, porządkiem w serwisie samochodowym a jakością wykonywanych przez niego usług, a już na pewno ze sposobem obchodzenia się z naszym samochodem, czy też z należytym tempem realizacji usług. Bo przecież warsztat, w którym mechanik z łatwością odnajduje odpowiedni klucz stwarza odpowiednie warunki do tego aby praca przebiegała szybko i sprawnie.

Oczywiście można się z zaprezentowanym poglądem nie zgadzać w 100% tym niemniej zmieniając punkt widzenia z klienta warsztatu na jego właściciela, warto w jego przypadku rozważyć wyposażenie warsztatu w nowoczesne, zapewniające porządek i zwiększające ergonomię metalowe meble warsztatowe.

Warsztat wyposażony w takie produkty może stać się w oczach jego potencjalnych Klientów bardziej wiarygodny, a co za tym idzie ilość Klientów tego serwisu, czy warsztatu powinna wzrosnąć.

Podejmując decyzję o zakupie mebli warsztatowych do swojej firmy należy zastanowić się nad czynnikami, które wpłyną na zadowolenie ich użytkowników. Do podstawowych kryteriów branych pod uwagę przy wyborze dostawcy tego typu mebli należą przede wszystkim:

  • trwałość i niezawodność produktów
  • okres gwarancji
  • szerokość oferty
  • możliwość dostosowania produktu do indywidualnych potrzeb Klienta.

Biorąc pod uwagę pierwszy aspekt, a więc trwałość, niezaprzeczalnym faworytem będą metalowe meble warsztatowe, które oferują najwyższy stopień trwałości, ich konstrukcja zapewnia długoletnią i bezproblemową eksploatację, także w często trudnych warunkach panujących w serwisach samochodowych.

Jednym z polskich producentów metalowych mebli warsztatowych jest PROMAG S.A. z Poznania – firma z ponad 38 letnią tradycją od ponad 20 lat produkująca w podpoznańskim Bolechowie meble metalowe do warsztatu i nie tylko.

Producent ten oferuje bardzo szeroka gamę mebli warsztatowych o okresie gwarancji wynoszącym w przypadku dwóch z kilku oferowanych linii mebli 48 miesięcy. Chodzi o linie Professional i Future, które obejmują m.in. stoły warsztatowe, mobilne wózki warsztatowe oraz szafy narzędziowe. Oferowany przez PROMAG okres gwarancji jest jednym z najdłuższych na naszym rynku tak więc także w drugim punkcie oferta ta powinna zostać wysoko oceniona.

Szerokość oferty – oczywiście wszystko zależy od tego w jaki sposób chcemy ją oceniać. W przypadku PROMAG S.A. sytuacja jest dość klarowna. Firma oferuje meble warsztatowe, wśród których można w łatwy sposób wyszukać te które najbardziej odpowiadają potrzebom danego warsztatu.

Oferta PROMAG to kilka linii mebli warsztatowych, które zawsze obejmują stoły warsztatowe wraz z nadbudowami ułatwiającymi zagospodarowanie przestrzeni nad stołem. Same stoły posiadają modułową budowę, co powoduje, że w każdej linii znajduje się kilkadziesiąt standardowych modeli różniących się od siebie wymiarami i zabudową, a dodatkowo poszczególne linie różnią się np. nośnością konstrukcji stołu i rozpiętość tego parametru jest bardzo duża, gdyż w przypadku stołów o najmniejszej nośności wynosi 500 kg i sięga do 3000 kg w przypadku stołów z linii Strong Plus.

Warsztat to nie tylko stoły warsztatowe, tutaj niezbędna jest możliwość poruszania mebli z narzędziami w najbliższym otoczeniu stanowiska serwisowego. Tutaj idealnie sprawdzą się mobilne meble warsztatowe, a konkretnie wózki warsztatowe lub ich mniejsza odmiana wózki serwisowe.

Poza znanymi już zaletami takimi jak trwałość, czy łatwość utrzymania metalowego mebla w czystości produkty te wyposażone zostały w wysokojakościowe koła niemieckiej marki Blickle, które zapewniają łatwość i niezawodność poruszania się wózka po terenie warsztatu, nawet w sytuacji pełnego dopuszczalnego obciążenia, które w przypadku wózków warsztatowych Future wynosi 450 kg.

Foto: Promag S.A.

Podstawową gamę mebli warsztatowych oferowanych przez PROMAG uzupełniają metalowe szafy narzędziowe, które zapewnią nam bezpieczne i estetyczne przechowywanie różnego rodzaju narzędzi, a jednocześnie zapewnia ten jakże profesjonalny wygląd naszego warsztatu, który ma przyczynić się do lepszego postrzegania naszego serwisu przez Klientów.

Pozostał jeszcze jeden czynnik, który powinniśmy brać pod uwagę, a więc możliwość i łatwość dostosowania kupowanego mebla warsztatowego do naszych „warsztatowych” potrzeb. Tutaj tak naprawdę istotne są dwie kwestie. Po pierwsze istotna jest wyposażenie dodatkowe kupowanych mebli. W przypadku mebli warsztatowych PROMAG jest ono bardzo szerokie i obejmuje poza wspominanymi już nadbudowami do stołów warsztatowych, pełną gamę zawieszek ułatwiających rozmieszczenie kluczy i narzędzi w przestrzeni roboczej stołu warsztatowego. Funkcjonalność mebli zwiększać mogą też konstrukcje z lampą doświetlającą obszar roboczy, półki whaczane do nadbudów, wykładziny amortyzujące i organizery do szuflad oraz pojemniki warsztatowe.

Jeśli i to okaże się za mało i chcielibyśmy jako właściciel warsztatu wyjść poza ramy standardowo oferowanych mebli warsztatowych, to PROMAG jako producent oferuje tworzenie dedykowanych wersji oferowanych produktów, dostosowanych do specyficznych wymogów Klientów. Takimi mogą być zmiany wymiarów oferowanych mebli, dodatkowe elementy i indywidualne modyfikacje. Oczywiście zmianie ulegać może też na życzenie Klienta kolorystyka. Gama dostępnych kolorów z palety RAL jest długa co z pewnością ułatwi dopasowanie stołów, wózków i szaf warsztatowych do wizerunku marki, czy kolorystyki loga warsztatu, a przecież podjęliśmy się trudu wyboru mebli warsztatowych właśnie po to by poprawić wizerunek firmy i przyciągnąć do firmy nowych Klientów, użytkowników już nie koniecznie w 100% nowych samochodów.

Jeśli zainteresowały Cię te wstępne informacje o metalowych meblach warsztatowych i chciałbyś bliżej zapoznać się z ofertą mebli PROMAG zapraszamy do naszego serwisu internetowego prezentującego pełna ofertę mebli warsztatowych, socjalnych i biurowych. Adres jest wyjątkowo łatwy do zapamiętania, ale na pewno warto: meble-promag.pl