20. lutego na konferencji w Nowym Jorku firma Sony zapowiedziała swoją nową konsolę stacjonarną. Jednym z pierwszych tytułów na PlayStation 4 ma być Driveclub, czyli nowa gra wyścigowa od studia Evolution, które odpowiada m.in. za głośną serię Motorstorm.

Już teraz mówi się o tym, że gra ma wyznaczać nowe standardy w gatunku wyścigów. I nie chodzi tylko o nowoczesną oprawę graficzną, choć naturalnie szczegółowe i realistyczne modele samochodów mają być jednym z jej najmocniejszych punktów.

Pierwsza gra wyścigowa na PlayStation 4, podobnie zresztą jak sama konsola, ma postawić szczególny nacisk na opcje społecznościowe. Gracze będą zrzeszali się w tytułowe kluby samochodowe po to by pobijać rekordy i rywalizować z innymi klubami.

Ciekawe jest również to, że niektóre funkcje gry będzie można obsługiwać z poziomu aplikacji na smartfony i tablety. Zanim jednak zagramy w Driveclub, musi minąć jeszcze trochę czasu. Najpierw na rynek musi trafić konsola PlayStation 4, co nastąpi dopiero w okolicach tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia.