Polska premierę na Poznań Motor Show ma BMW 530 iPerformance. To hybrydowa odmiana nowej „piątki” ubrana w sportowy pakiet stylistyczny i dynamiczny układ napędowy. Niech was nie zwiedzie oznaczenie modelu. Pod maską nie znajdziemy sześciocylindrowej, rzędowej trzylitrówki, a jednostkę o czterech cylindrach i dwóch litrach pojemności o mocy 184 KM. Benzyniak współpracuje z 113-konnym silnikiem elektrycznym, co łącznie daje układowi 252 KM i 420 Nm. Limuzyna wyposażona jest w automatyczną, ośmiostopniową skrzynię biegów Steptronic.

Takie parametry pozwalają nie tylko na żwawe przemieszczanie nowej serii 5 (przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 6.2 sekundy), ale również ekonomiczne i ekologiczne spojrzenie na samochód (przy odpowiednim stylu jazdy 530 iPerfomance może spalić zaledwie 1,9-2,1 l/100 km/). Dodatkowo magazynowana w w baterii litowo-jonowej o pojemności 9,2 kWh energia elektryczna daje możliwość pokonania 50 km wyłącznie na samym prądzie (do prędkości 140 km/h).

Premiera modelu 530 iPerformance to nie wszystko co można zobaczyć na stoisku BMW podczas Poznań Motor Show. Producent wystawił również inne modele z hybrydowej linii: serię 3 (330e), serię 7 (740e), serię 2 Active Tourer (225xe) oraz model X5 (X5 xDrive40e). Wszystkie auta są hybrydami typu plug-in, co oznacza, że ich baterie można ładować z normalnego gniazdka.

Ponadto na stoisku dumnie prezentują się dwa modele z gamy i: BMW i3 oraz i8 w wersjach CrossFade przygotowanych przez firmę Garage Italia Customs. Stoisko BMW znajduje się w hali nr 3 Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Materiał powstał we współpracy z marką BMW.