Transit Courier został zbudowany na globalnej platformie segmentu B. Auto ma 4,16 m długości i oferuje przestrzeń ładunkową o pojemność 2,3 m3. Ładowność pojazdu wynosi 660 kg. Na pakę zmieści się europaleta i przedmioty o maksymalnej długości 1,62 m. Opcjonalna składana przegroda i składany fotel pasażera umożliwiają przewóz przedmiotów o długości nawet do 2,59 m. Łatwy dostęp do przedziału ładunkowego zapewniają przesuwane boczne drzwi.

Samochód będzie dostepny z dwoma silnikami benzynowymi i jednym wysokoprężnym (wszystkie wyposażone w system start-stop). Klienci będą mogli wybierać pomiędzy 75-konną jednostką 1.5, turbodoładowanym silnikiem 1.0 EcoBoost o mocy 100 KM, a 95-konnym turbodieslem 1.6 TDCi.

Ford Transit Courier dołaczy do Transita Connect, Transita Custom i Transita wiosną 2014 roku. W Birmingham miała miejsce również premiera Transita Custom z podwyższonym dachem. Jeszcze nigdy oferta pojazdów użytkowych Forda nie była tak rozbudowana – rodzinę Transitów uzupełniają jeszcze mała Fiesta Van oraz nowy pikap Ranger.