Gwiazdy filmowe w Hali Szklanej

Podczas tegorocznej wystawy w Hali Szklanej zostanie zaprezentowanych 25 wyjątkowych pojazdów, które pojawiając się w największych kinowych przebojach, wpisały się w historię kinematografii ostatnich osiemdziesięciu lat.

Szczególną atrakcją jest model Forda T z ekranizacji "Pipi Langstrumpf" z roku 1969. Na prezentacji nie zabraknie również samej Inger Nilsson, odtwórczyni roli Pipi, która przyjęła zaproszenie z Lipska. Poza tym pojawi się wiele modeli ze znanych niemieckich hitów kinowych. Jak podkreśla organizatorka Maren Hein - Celem organizatorów jest zaproszenie na targi jak największej ilość aktorów grających w tych filmach. Zajmą oni miejsce na "Sofie Prominentów" wspólnie ze znanymi sportowcami oraz gwiazdami showbiznesu.

Branża samochodowa - szansa dla młodych

"Praca w branży motoryzacyjnej - szansa dla młodych" to tytuł wystawy specjalnej mającej na celu wesprzeć młodych i aktywnych, chcących zaistnieć w niemieckim przemyśle samochodowym. Połączenie prezentacji technik samochodowych, informacji i rozrywki umożliwi w wyjątkowo atrakcyjny sposób przedstawienie młodym ludziom, zainteresowanym możliwości rozwoju w tej gałęzi przemysłu.

Nowe atrakcje specjalnie dla kobiet

AMI 2009 nie zapomina o potrzebach płci pięknej. Już po raz drugi, specjalnie dla kobiet organizowany zostanie "LadiesCorner". Na odwiedzające panie czeka przyjemna atmosfera, praktyczne informacje motoryzacyjne, interaktywne rozrywki, pełne emocji gry z nagrodami, kącik dla dzieci oraz pomieszczenia na chwilę relaksu i filiżankę kawy. Po pozytywnych reakcjach w poprzednim roku cieszymy się mogąc zaskoczyć damską część publiczności nowymi pomysłami - podkreśla Kristiane Guth z firmy Hallo Frau GmbH, pomysłodawca specjalnego programu dla pań.

Games Convention na AMI

Najnowsze technologie 3D oraz innowacyjne konsole do gier zapewniają prawdziwe rajdowe emocje. Dlatego właśnie podczas tegorocznych targów AMI już po raz trzeci we współpracy z najważniejszymi w Europie Targami Gier Komputerowych GC zostaną zaprezentowane nowe trendy na rynku gier komputerowych oraz już klasyczne pozycje z kategorii gier motoryzacyjnych.

Parkowanie na medal

Dla znających realia parkowania w wielkim mieście Skoda oraz AvD organizują zawody tej prawdziwej ulicznej sztuki. Liczy się szybkość i zręczność. Zwycięzca będzie mógł jeździć przez cały rok modelem Skody bezpłatnie, a na pozostałych uczestników czekają atrakcyjne nagrody pocieszenia.

Skoda Team Challenge: jedno auto-czterech kierowców

Z pozoru zupełnie zwyczajny samochód, jednak w środku na chętnych wrażeń czekają prawdziwe niespodzianki. Skoda Roomster wymaga bowiem od swoich pasażerów pełnej współpracy i zaangażowania. Role w samochodzie zostały sprawiedliwie rozdzielone. Kierowca odpowiada jedynie za prowadzenie, pasażer z boku wciska sprzęgło, jadący z tyłu hamują i dodają gazu. Szybkie i skuteczne pokonanie slalomu oraz precyzyjne parkowanie to prawdziwy sprawdzian gry zespołowej.

Motoryzacyjna podroż w czasie

Wystawa "Sporty motoryzacyjne 1949-2009" prezentuje rozwój techniki  motoryzacyjnej z ostatnich sześćdziesięciu lat. Odwiedzającym zaprezentowane zostaną historyczne samochody wyścigowe, motocykle, samochody rajdowe, samochody crossowe, motocykl z bocznym wózkiem a nawet motorówki wyścigowe. W części wystawy zatytułowanej "ADMV dzisiaj" zostanie zaprezentowana aktualna oferta sportów motorowych.

Forum Książki Motoryzacyjnej

Wspólnie z wiodącymi wydawnictwami branżowymi organizatorzy targów AMI przygotowują Forum Książki Motoryzacyjnej. Odwiedzający mogą odnaleźć tu rozmaite tytuły motoryzacyjne począwszy od albumów aż do instrukcji obsługi. Podczas forum rozdana zostanie nagroda "MPC 2009“ przyznawana przez Związek Prasy Motoryzacyjnej e.V. dla najlepszych książek o tematyce motoryzacyjnej.

Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

W specjalnym centrum w hali 4 odwiedzający będą mogli zapoznać się bliżej z tematem bezpieczeństwa na drodze. Aktywny udział zapewnią symulatory dachowania, symulatory zderzeń służące do demonstracji działania pasów bezpieczeństwa oraz różnego rodzaju testy reakcji. Dodatkowo na terenie otwartym zorganizowane zostaną pokazy i treningi bezpiecznej jazdy.

Premiera: wspinaczkowe emocje z Niemieckim Czerwonym Krzyżem

W ramach prezentacji Niemieckiego Czerwonego Krzyża na odwiedzających czekać będzie moc atrakcji. Głównym punktem w tym roku będzie praca ratowników górskich. Wystawa pokazuje przekrój pojazdów wykorzystywanych w ratownictwie górskim. Odważni odwiedzający mogą próbować skoku z umieszczonego na wysokości 8-metrowego dachu hali lub testować swoje wspinaczkowe umiejętności na mającej 5 metrów ścianie wspinaczkowej. Wśród atrakcji symulacje akcji ratunkowej, pokazy ratownictwa powietrznego z helikopterem oraz sztafeta psów ratownictwa górskiego.

Dni branżowe

29 marca - Kształcenie Kierowców

W roku 2008 Dzień Kształcenia Kierowców cieszył się zainteresowaniem grona około 13 300 młodych kierowców, kursantów, instruktorów prawa jazdy. Również w 2009 instruktorzy będą mogli zaczerpnąć najnowszych informacji z zakresu kształcenia kierowców podczas organizowanych forów branżowych oraz rund dyskusyjnych. Kompetentne doradztwo z pierwszej ręki zapewnia obecność różnych producentów, wystawców produktów oraz usług w Hali Szklanej. Kursanci oraz młodzi kierowcy oczekują wielu atrakcji i możliwości testowania. Partnerem Targów Lipskich w ramach "Szkolenia Kierowców" jest w 2009 roku Federalne Stowarzyszenie Szkół Jazdy wraz z ich regionalnymi odpowiednikami.

Dzień Taxi - 31 marca

Już po raz 13. Dzień Taxi zaprasza do Lipska przedsiębiorców, kierowców oraz osoby zatrudnione w korporacjach taksówkowych (2008: 6 650 uczestników). W Hali Szklanej zostaną zaprezentowane nowe taksówki różnych producentów, specjalnie wyposażone, z nowymi funkcjami. Seminaria i spotkania poświęcone są aktualnym tematom związanym z tą gałęzią przemysłu. Partnerem Dni Taxi jest Stowarzyszenie Niemieckich Taksówek i Wynajmu Samochodu.

Dzień Kariery

W centrum 12. Dnia Kariery znajdować się będzie specjalny pokaz zorganizowany przez organizację wspierającej zawodowy rozwój młodych ludzi. W szklanej hali przedstawione zostaną nowoczesne ścieżki zawodowe istniejące w branży motoryzacyjnej. Na stoiskach wystawienniczych obecni będą specjaliści ds. personalnych i trenerzy, którzy udzielać będą porad zawodowych, skierowanych przede wszystkim do uczniów kończących szkołę, poszukujących miejsca dalszego kształcenia, oraz do studentów i młodych osób poszukujących zatrudnienia. Wszyscy zainteresowani otrzymają dokładne i wyczerpujące informacje odnośnie kariery i możliwości zatrudnienia w poszczególnych przedsiębiorstwach. W trakcie licznych warsztatów zaprezentowane zostaną możliwości rozwoju zawodowego w branży motoryzacyjnej. Renomowane szkoły wyższe przedstawią kierunki studiów związane z branżą. Partnerem merytorycznym przedsięwzięcia jest Federalna Agencja ds. Zatrudnienia i Pracy, Lipka Izba Rzemieślnicza, Lipska Izba Przemysłowo - Handlowa oraz Saksońska Kasa Chorych IKK.

Obszerny program AMI oraz AMITEC

Kongresy, obrady branżowe, sympozja, wykłady, panele dyskusyjne decydują o różnorodności programu targów AMI i AMITEC 2009. Chcemy aby Lipsk kojarzył się jako miejsce spotkań publiczności branżowej, które cechuje przede wszystkim pełen profesjonalizm i coraz wiedzy praktycznej - tak Dyrektor Targów Matthias Kober podkreśla zasadność organizacji tak dużej ilości imprez towarzyszących. W tym kontekście cieszymy się, że obok uznanych wydarzeń wprowadzamy nowe tematy do naszego targowego programu.