Wybierz samochód

Hyundai Atos

Hyundai Atos

Hyundai Atos to mały miejski samochód osobowy produkowany przez południowokoreański koncern. Auto pojawiło się w 1997 roku i nadwoziem przypominał nieco pomniejszonego minivana. Dzięki swojej nietypowej, jak na tę klasę aut, sylwetce udało się wygospodarować sporą ilość miejsca wewnątrz. Co prawda 5-drzwiowe nadwozie nie zwracało uwagi swoim designem, jednak nudną stylistykę rekompensowała przestrzeń wewnątrz.

Nawet wyżsi pasażerowie nie narzekali na ilość miejsca nad głowami, jedynie w II rzędzie przestrzeń na nogi mogła być większa. Podróżować nim mogły 4 osoby. W 1999 roku zadebiutowała odmiana Atos Prime. Wyróżniała się ona nieco „skromniejszym” nadwoziem, tzn. zostało ono nieco obniżone, poszerzone i wydłużone. Do napędu obu aut służył nowoczesny jak na tamte lata 4-cylindrowy silnik o pojemności 1 litra z 2 zaworami, który generował 56 KM. Moc kierowana była na przednią oś za pomocą 5-biegowej skrzyni manualnej.

W 2003 roku zadebiutował nowy Atos Prime, a zwykły Atos zakończył swój żywot podobnie jak I generacja Atosa Prime. Nadwozie zyskało nowy charakter, dzięki czemu prezentowało się o wiele bardziej atrakcyjnie od swojego poprzednika. Niestety podobnie jak on, miał kiepskie wykończenie wnętrza, co dało się przede wszystkim odczuć po użytych materiałach i ich spasowaniu. Już w 2004 roku dokonano drobnego liftingu nadwozia, a jednocześnie poprawiono wyposażenie auta i jego bezpieczeństwo. Do napędu służył 1,1-litrowy silnik generujący 59 KM, który w 2005 roku został wzmocniony do 63 KM.

W 2008 roku zakończono produkcję Hyundaia Atosa Prime, a jego następcą został i10.

Hyundai Atos - generacje

Hyundai Atos - powiązane artykuły

Przeglądarka blokuje powiadomienia - Zobacz jak zmienić ustawienia
Zamknij
Auto Świat
Czy chciałbyś otrzymywać powiadomienia z najciekawszymi informacjami?
Subskrybuj

Dzięki, teraz zawsze będziesz na bieżąco!