Doskonałe proporcje i agresywna, sportowa sylwetka najnowszego Isuzu D-Max zapewniają wyjątkowe właściwości aerodynamiczne. Wszystko po to, aby stworzyć cichszy i jeszcze bardziej ekonomiczny model pickupa.

Całkowicie nowy, wysokoprężny silnik o pojemności 2,5 l, z dwustopniowym turbodoładowaniem, pozwala uzyskać wyjątkowo niskie, zużycie paliwa. W cyklu mieszanym, dla wersji z podwójną kabiną, napędem 4x4 i manualną skrzynią biegów, najnowszy Isuzu D-Max spala zaledwie 7,4 l/100 km. Jednostka jest zgodna z normą EURO 5 i osiąga moc 163 KM. Ponadto utrzymuje wysoki moment obrotowy równy 400 Nm w szerokim zakresie prędkości obrotowej, przy emisji CO2 , wynoszącej 194 g/km.

Sportową sylwetkę Isuzu D-Max, zbudowano na solidnym podwoziu dającym niezwykłą stabilność i przyczepność, niezależnie od tego czy pick-up ma służyć do jazdy w ekstremalnych, terenowych warunkach czy podczas misji bardziej przyziemnych jak przewożenie ładunków. Większa i wzmocniona tylna część ramy oraz elektroniczny system przełączania napędu 4x4 "w locie", sprawiają, że najnowszy Isuzu D-Max poradzi sobie znakomicie nawet z holowaniem przyczep o masie do 3 ton.

Wnętrze D-Maxa zaprojektowano tak, by wszelkie udogodnienia były na wyciągnięcie ręki. Znajdziemy tu podświetlane przyrządy, automatyczną klimatyzację oraz centralny zamek, sterowany za pomocą pilota w kluczyku. Wkomponowane w kierownicę przyciski, pozwalają na szybką obsługę nowego zestawu stereo, a dodatkowy efekt przestrzenności dźwięku zapewniają głośniki zlokalizowane nad głowami kierowcy i pasażerów. Do systemu można podłączyć iPoda i urządzenia z Bluetoothem.

Wysoki stopień bezpieczeństwa D-Maxa uzyskano poprzez wyposażenie w takie elementy jak: przednie i boczne poduszki powietrzne, kurtyny boczne, maskę absorbującą energię zderzenia czołowego z pieszym i boczne belki wzmacniające. Ochronę gwarantuje także ulepszona konstrukcja kabiny, inteligentne pasy bezpieczeństwa i system mocowania fotelików dziecięcych Isofix. Ponadto, w standardowym wyposażeniu znajdują się dodatkowe systemy bezpieczeństwa, jak: elektroniczna kontrola stabilności, system kontroli trakcji i ABS z systemem wspomagania nagłego hamowania.

Światła do jazdy dziennej i nowe, diodowe tylne lampy zespolone zapewniają maksymalną widoczność pojazdu. Wszystkie te systemy dają użytkownikom poczucie pełnego spokoju podczas jazdy.

Korzenie modelu D-MAX sięgają roku 1963. Wówczas Isuzu wprowadziło na rynek pickupa WASP. Samochód ten miał wyglądać jak osobowy, ale jednocześnie zachować solidność i funkcjonalność ciężarówki. Blisko 50 lat nieustannych ulepszeń sprawiło, że ponad 6 milionów ludzi postawiło na funkcjonalność i niezawodność pickupów Isuzu.