Jak zabrać się do tego we właściwy sposób?

Warto zacząć od obliczenia aktualnego spalania. Zastanawiasz się nad tym, jak obliczyć spalane swojego samochodu, to poniżej prezentujemy prosty sposób do realnego pomiaru spalania w Twoim aucie.

Polega on na wyzerowaniu licznika kilometrów w momencie, gdy na desce rozdzielczej pojawi się rezerwa. Następnie na pobliskiej stacji zatankuj odpowiednią ilość paliwa, tak żeby „zalać” pełny bak i ruszaj w drogę. Gdy znowu zapali się lampka rezerwy, sprawdź, ile kilometrów udało Ci się przejechać od ostatniego tankowania. Podziel liczbę zatankowanych litrów paliwa przez ilość przejechanych kilometrów i pomnóż przez 100.

Jeśli już wiesz jak obliczyć zużycie paliwa na 100 kilometrów, warto przyjrzeć się otrzymanemu wynikowi i sprawdzić, czy wynik jest zadowalający oraz postarać się o obniżenie tych wartości.

Co, jeśli mój samochód spala za dużo paliwa?

Należy pamiętać, że często za zbyt dużą ilość spalanego paliwa odpowiedzialny jest niesprawny samochód. Do najczęstszych przyczyn zbyt dużego spalania, należy niepoprawne działanie układu hamulcowego, źle ustawiona zbieżność i geometria kół lub zbyt mocne dokręcenie łożysk w kołach, zabrudzony filtr powietrza, uszkodzony termostat, niesprawnie działający układ zapłonowy, nieszczelny układ wydechowy, odstające elementy nadwozia czy nadmierne zużycie elementów trących. Jak widać powodów może być wiele, jednak skutek zawsze jest ten sam. Jeśli sprawdzenie i naprawa wszystkich wymienionych elementów nie przyniesie skutku, warto przyjrzeć się pracy naszego silnika, ponieważ to zbyt zużyte elementy trące, mogą mieć przełożenie na nierówną pracę silnika oraz zwiększony apetyt na paliwo.

Silnik to część samochodu, od której w dużej mierze zależy zużycie paliwa. Jeśli zauważamy, że na stacji benzynowej bywamy coraz częściej, warto sprawdzić, czy nasz silnik jest w pełni sprawny. Jeśli wykryjemy np. spadek ciśnienia na którymś z cylindrów, a przerażają nas koszty ewentualnego remontu silnika, to świetnym i zarazem bardzo tanim rozwiązaniem jest inwestycja w dodatek do oleju Ceramizer CS, który poprawi kulturę pracy naszego silnika oraz zregeneruje zużyte powierzchnie trące, tworząc warstwę metalowo-ceramiczną, a co za tym idzie, pozwoli zmniejszyć zużycie paliwa oraz zabezpieczy silnik przed nadmiernym zużyciem. Jeśli zastanawiasz się nad tym, jaki dodatek do paliwa lub oleju silnikowego zastosować, najlepiej zdecydować się na produkt, który jest sprawdzony od lat i w sposób korzystny wpłynie na stan mechanizmów, oraz nie pogorszy funkcjonowania danego mechanizmu.

Jeżeli zauważysz, że Twój samochód zużywa za dużo paliwa, powinna być to lampka ostrzegawcza aby sprawdzić stan techniczny pojazdu i podjąć odpowiednie kroki. Nie wychodź z założenia, że samo przejdzie. Pieniądze uciekają wraz z paliwem. Sprawdź stan techniczny elementów, które najczęściej odpowiadają za nadmierne zużycie paliwa, wprowadź w życie podstawowe i praktyczne zasady eco-drivingu, a także co wymianę oleju stosuj płukankę Engine Flush Power lub Engine Flush Soft, dodatek do oleju firmy Ceramizer oraz Ceramizer CP do paliwa, który oczyści komorę spalania i wtryski, a także zapewni efektywne spalanie mieszanki paliwowo-powietrznej i tym samym zoptymalizuje zużycie paliwa. Takie kompleksowe podejście, zagwarantuje znacznie lepsze i bardziej oszczędne działanie Twoje samochodu oraz zabezpieczy auto przed kosztownymi naprawami.