Oświetlenie ksenonowe staje się coraz bardziej popularne. Jak wynika z danych firm ubezpieczeniowych, w 2011 roku w lampy ksenonowe wyposażona była jedna piąta samochodów w Europie. Ten fakt nie powinien dziwić, gdyż lampy ksenonowe są znacznie bardziej trwałe i wydajne niż żarówki halogenowe, a przy tym emitują więcej światła i wyglądają elegancko.

Na rynku pojawiła się nowa linia lamp ksenonowych firmy Philips zawierająca trzy produkty najnowszej generacji: lampę Xenon Vision, Xenon BlueVision Ultra oraz Xenon X-tremeVision. Nowe lampy to nie tylko stylowy wygląd, ale także zwiększona ilość bardzo jasnego światła, które mimo swojej mocy, nie oślepia innych uczestników ruchu drogowego.

Lampa Xenon Vision

Lampa ksenonowa Xenon Vision to zupełna nowość wśród zamienników reflektorów ksenonowych umieszczanych z przodu pojazdu. Standardowe lampy ksenonowe z czasem zmieniają kolor, co oznacza, że po wymianie jednego ksenonu światło nie jest już jednolite. Dlatego też lampy ksenonowe zawsze wymieniano parami.

Nowa lampa Xenon Vision rozwiązuje problem zmiany odcienia w inny sposób - pozwala na dopasowanie barwy nowej lampy ksenonowej do poprzedniej. Dzięki temu możliwa staje się wymiana tylko jednej lampy, co przekłada się również na oszczędności dla portfela.

Xenon BlueVision Ultra

Nową lampę Xenon BlueVision Ultra opracowano z myślą o kierowcach, dla których ważny jest wygląd samochodu. Na zewnętrznej, przezroczystej części lampy ksenonowej Blue­Vision Ultra umieszczono błękitne prążki, które nadają światłu wyraźnie niebieskawy odcień. Intensywne światło lamp Xenon BlueVision pozwoli wyróżnić samochód spośród innych pojazdów.

Lampa Xenon BlueVision Ultra emituje aż o 10 proc. więcej światła niż ksenony poprzedniej generacji. Emitowane światło posiada temperaturę barwową 6000 K, czyli najwyższą dostępną obecnie na rynku. Światło o takiej temperaturze jest zatem zbliżone parametrami do światła dziennego, dzięki czemu oczy kierowcy nie męczą się. Ludzkie oko traktuje bowiem światło niebieskie jako bardziej zbliżone do słonecznego.

Xenon X-tremeVision

Lampa ksenonowa Xenon X-tremeVision to lampa, która zapewnia do 50 proc. więcej światła niż inne lampy. Efekt ten uzyskano dzięki dostosowaniu geometrii palnika, zapewniającej zwiększone natężenie światła wtedy, gdy jest to potrzebne.

Nowa lampa wytwarza dłuższą wiązkę światła, umożliwiającą wcześniejsze dostrzeżenie przeszkód na drodze. Kierowca odczuwa również różnicę w jakości widzenia dzięki zwiększonej temperaturze barwowej światła o wartości 4800 K. To z kolei wpływa na lepsze widzenie skrajne. Dzięki tym właściwościom, lampy Xenon X-tremeVision przyczyniają się do znacznego zwiększenia bezpieczeństwa jazdy.