Kierowcy rozpoczęli zmagania już w piątek, na który zaplanowano dwie 30-minutowe sesje treningowe. W pierwszej najlepszy czas uzyskał Dawid Borek, a w drugiej najszybszy był 14-letni Szymon Jabłoński.

Sobota stała pod znakiem walki o pierwsze punkty oraz pole position. Z rewelacyjnej strony zaprezentował się Konrad Wróbel, który był najszybszy w każdej z trzech sesji kwalifikacyjnych i dopisał do swojego dorobku pięć punktów. Cztery bonusowe punkty wywalczył urzędujący mistrz Polski: Kamil Serafin, trzy otrzymał Szymon Jabłoński, dwa Lukas Keil, a jeden zdobył Marek Begier.

Pierwszy wyścig padł łupem Konrada Wróbla, który dokonał rzeczy niespotykanej na Slovakiaringu, gdzie niezwykle ważna jest jazda w tunelu aerodynamicznym. Lider klasyfikacji sezonu przewodził stawce od startu do mety rywalizacji. Jak cień podążał za nim Lukas Keil, ale Niemiec nie znalazł sposobu na pokonanie rywala i na mecie zameldował się ze stratą 0,35 sekundy. W pierwszej fazie wyścigu na czele znajdowało się czterech kierowców, ale wraz z pokonywaniem kolejnych kilometrów od stawki zaczął odstawać Szymon Jabłoński i Kamil Serafin. Mistrz Polski zdołał jednak wspiąć się na najniższy stopień podium, a 14-latkowi na pocieszenie pozostał najlepszy czas pojedynczego okrążenia i szóste miejsce, które gwarantowało mu pole position do drugiego wyścigu. Czwartą pozycję po rozważnej jeździe wywalczyła Adrienn Vogel, a piąty był Dawid Borek, który na starcie zaliczył kontakt z Filipem Tokarem oraz Markiem Begierem i musiał piąć się w górę stawki. Do mety zmagań nie zdołali dotrzeć debiutujący w KIA PLATINUM CUP: Filip Zagórski i Jakub Szablewski. Pierwszy z nich wypadł na pierwszym zakręcie toru na trzecim okrążeniu po tym, jak zaliczył kontakt z Patrykiem Borkiem. Drugi opuścił tor w tym samym miejscu, ale na dziewiątym okrążeniu.

Drugi wyścig ponownie stał pod znakiem zaciętej walki czterech kierowców. Już po starcie na czoło stawki wysunął się Kamil Serafin, za którym podążali Szymon Jabłoński, Konrad Wróbel i Lukas Keil. Mistrz Polski nie był jednak w stanie odeprzeć ataków rywali i po czterech okrążeniach na czele był 14-letni Jabłoński, a po piątym stawce przewodził Konrad Wróbel, który nie oddał swojej pozycji do mety zmagań. Nie mógł on jednak spokojnie zmierzać po 70 punktów za zwycięstwo, ponieważ za jego plecami atakowała wspomniana już trójka kierowców. Na mecie nieco ponad pół sekundy stracił Szymon Jabłoński, a trzeci po pojedynku z Lukasem Keilem był Kamil Serafin. Niemiec musiał pocieszyć się pozycją tuż za podium. Bój o piąte miejsce stoczyli Filip Tokar, Nikodem Wierzbicki i Dawid Borek. Cała trójka tasowała się na każdym okrążeniu, ale ostatecznie to Tokar przekroczył linię mety jako piąty. Szósty był Wierzbicki, a siódmy Borek. Czołową dziesiątkę zamknęli Adrienn Vogel, Marek Begier i Petra Krajyak. Najlepszy czas pojedynczego okrążenia uzyskał Lukas Keil, dzięki czemu wywalczył pięć punktów do klasyfikacji sezonu.

Rundę na swoje konto zapisał Konrad Wróbel. Na drugim miejscu sklasyfikowano Lukasa Keila, a na trzecim Szymona Jabłońskiego. W klasyfikacji sezonu Konrad Wróbel ma już 82 punkty przewagi nad drugim Filipem Tokarem. Trzeci jest Lukas Keil. Trzy punkty do Niemca traci Kamil Serafin, a 15 punktów do podium brakuje Dawidowi Borkowi. Kolejna runda KIA PLATINUM CUP odbędzie się na początku września w czeskim Moście.

KIA Platinum Cup 2018 - klasyfikacja po 4. rundach

Klasyfikacja Generalna Imię Numer startowy SUMA PUNKTÓW
1. Konrad Wróbel 69 572
2. Filip Tokar 20 490
3. Lukas Keil 9 472
4. Kamil Serafin 10 469
5. Dawid Borek 21 457
6. Nikodem Wierzbicki 33 420
7. Aleksander Olejniczak 11 393
8. Adreinn Vogel 4 386
9. Marcin Ganowski 16 348
10. Miłosz Siemaszko 7 338
11. Marek Begier 15 303
12. Patryk Borek 3 288
13. Petra Krajnyak 77 256
14. Szymon Jabłoński 66 247
15. Jakub Dwernicki 22 230
16. Filip Zagórski 23 44
17. Jakub Szablewski 68 34