W minionym roku mieliśmy okazję pierwszy raz uczestniczyć w rajdzie organizowanym przez naszych niemieckich kolegów z Auto Bild Klassik. Trasę z Berlina do Hamburga pokonaliśmy Fiatem 125p z 1968 r. Co prawda nie udało nam się wówczas wywalczyć w klasyfikacji generalnej miejsca wartego odnotowania, ale za to podsunęliśmy organizatorom pomysł poprowadzenia trasy rajdu (która zawsze przebiega między Hamburgiem a Berlinem) przez Polskę.

Początkowo liczyliśmy na to, że osoby odpowiedzialne na wyznaczenie trasy a także biznesową stronę imprezy potraktują to jako żart, ale jednak emocje po zeszłorocznym rajdzie nie zdążyły opaść, gdy zaczęliśmy dostawać telefony z Hamburga z prośbą o pomoc.

Efektem wspólnych przygotowań jest transgraniczna impreza samochodowa z prawdziwego zdarzenia – w piątek 29 sierpnia ok. godziny 13.15 pierwszy ze 180 zabytkowych samochodów przekroczy granicę Polski z Niemcami skąd następnie trasa będzie wiodła do Szczecina. Meta tego etapu rajdu znajduje się pod halą widowiskowo-sportową przy ul. Szafera.

Pierwszych samochodów można się spodziewać na parkingu przed halą około godz. 16.00 Tego samego dnia, w tym samym miejscu, oprócz klasyków będzie można podziwiać także rajdówki startujące w prestiżowym Baja Poland. W imprezie startuje światowa śmietanka zawodników pucharu FIA Cross Country – w tym Krzysztof Hołowczyc, Martin Kaczmarski i Adam Małysz!

30 sierpnia klasyki wystartują do ostatniego etapu rajdu. Start odbędzie się spod Muzeum Narodowego na Wałach Chrobrego w Szczecinie. Pierwsze załogi wyjadą na trasę o 8.00 rano i będą odprawiane co 30 sekund. Samochody będą miały w Polsce jeszcze jeden przystanek w miejscowości Chojna gdzie pod Kościołem NMP będzie ustawiony Punkt Kontroli Przejazdu.

W tym roku załoga Auto Świat Classic w składzie Błażej Buliński/Małgorzata Pezak startuje zielonym Renault 5 GTL z 1983 r. Wypatrujcie nas na trasie oraz w Szczecinie i Chojnie – będzie nam miło spotkać naszych Czytelników.

Dla tych, którzy nie mogą dotrzeć na północny zachód Polski będziemy na bieżąco relacjonować rajd na naszym profilu Facebookowym (https://www.facebook.com/AutoSwiatClassic)

Możecie też śledzić wpisy wszystkich uczestników imprezy na Twitterze – treści będą zamieszczane pod hashtagiem #HBKlive.