W dniach od 26 do 31 lipca na terenie o powierzchni 60 hektarów położonym w gminie Salbris (we Francji, w departamencie le Loir et Cher) większość klubów 2CV stawi się na największej imprezie poświęconej temu kultowemu Citroenowi.

Poz licznymi atrakcjami przygotowanymi dla zlotowiczów, Citroen pokaże 4 przedseryjne, przedwojenne egzemplarze modelu 2CV oraz zaprezentuje prototyp luksusowego auta miejskiego o nazwie REVOLTe, którego sylwetka nawiązuje do legendy.

Citroen 2CV: model wyprodukowany w największej ilości egzemplarzy w historii markiZgodnie z przyjętymi założeniami opracowany w latach trzydziestych projekt TPV miał „przewozić 4 osoby i 50 kg ziemniaków, z maksymalną prędkością 60 km/h”. Zaplanowana na 1939 rok premiera opóźniła się z powodu wybuchu wojny. Wszystkie już wyprodukowane samochody uległy zniszczeniu, z wyjątkiem 4 egzemplarzy, które zostały ukryte w czasie wojennej zawieruchy oraz jednego egzemplarza zachowanego przez spółkę Michelin®. W efekcie samochód został oficjalnie zaprezentowany w 1948 roku podczas salonu paryskiego. Potwierdzeniem jego niepodważalnego sukcesu jest produkcja 5 114 969 egzemplarzy, w tym 1 246 335 furgonetek, w okresie od 1948 do 1990 roku.

Światowe spotkanie przyjaciół 2CV odbywa się co 2 lata. Ostatnia edycja we Francji miała miejsce w 1989 roku. Na tegorocznej imprezie oczekiwani są liczni uczestnicy z różnych krajów. Francuskie kluby 2CV zorganizują punkty kontaktowe w pobliżu granic, aby ułatwić im podróż i ewentualnie zaproponować zakwaterowanie.