Z okazji obchodzonego właśnie 100-lecia marki polskie przedstawicielstwo koncernu zorganizowało w Łazienkach Królewskich, na Placu przy Ermitażu, zlot zabytkowych Citroënów. Mimo ulewnego deszczu tuż przed zlotem na plac przy ulicy Myśliwieckiej przyjechało kilkadziesiąt pojazdów. Wśród nich największą grupę stanowiły Citroëny 2CV, DS, GS i CX, ale pojawiły się też m.in. modele Traction Avant czy AC4 oraz youngtimery Citroëna – XM-y. Odwiedzający zlot mogli podziwiać nie tylko zabytkowe pojazdy, ale także mieli okazję zapoznać się z aktualną gamą modeli firmy. Na pytania dotyczące klasycznych aut chętnie odpowiadali sami właściciele, o nowych samochodach opowiadali przedstawiciele dilera.

Spotkanie w Łazienkach Królewskich miało charakter rodzinnego pikniku. Dla dzieci zorganizowano specjalną strefę zabaw, gdzie przebywały pod opieką animatorów, a na głodnych czekały food trucki. W czasie zlotu zorganizowano też wiele konkursów z nagrodami, w których mógł wziąć udział każdy odwiedzający imprezę.

Piknik zakończył się o godz. 19.00 wspólnym przejazdem uczestników spod Łazienek na pl. Teatralny. Ze względu na ilość aut i ruch uliczny nie udało się niestety utworzyć jednolitej kolumny, ale tak czy inaczej tylu klasycznych Citroënów Warszawa nie widziała już dawna. Spod pl. Teatralnego auta rozjechały się do trzech lokalizacji: do Muzeum Rzeźby Królikarnia, pod Zamek Ujazdowski oraz na plac Konesera, gdzie odwiedzający tego wieczoru muzea mogli podziwiać klasyczne Citroëny do godz. 24.

Pierwsza Noc Muzeów odbyła się w 1997 r. w Berlinie. Do Polski wydarzenie dotarło w 2003 r., a pierwsza warszawska Noc Muzeów odbyła się rok później. Podczas tegorocznej Nocy Muzeów w Warszawie zwiedzający mogli odwiedzić ponad 200 muzeów, uczelni, kin, teatrów i innych interesujących miejsc.