Poprzednio sprzedany został legendarny Rolls-Royce Silver Shadow, który osiągnął cenę 211 211 zł i został najdrożej wylicytowanym przedmiotem w ramach aukcji na Allegro dla WOŚP rok temu. Tym razem, również za sprawą firmy Mastercard, na licytację trafiło auto znane z serialu „Knight Rider” – czarny Pontiac Trans Am z 1983 roku, z silnikiem 5.0 V8 pod maską. Jego osiągi i gadżety składały się na idealnego towarzysza w walce o dobro. W tej samej roli KITT występuje też w tegorocznej aukcji.

Z podpisem Hasselhoffa

Licytacja ruszyła 5 grudnia i będzie trwała do 31 stycznia 2020 roku, a całkowity dochód z licytacji wesprze konto WOŚP. Dodatkowym prezentem dla nowego właściciela samochodu będzie oryginalny podpis Davida Hasselhoffa, serialowego Michaela Knighta, złożony na desce rozdzielczej auta.

Serialowy KITT został odnaleziony, sprowadzony do kraju i aktualnie przechodzi proces częściowej renowacji, która ma na celu przywrócenie go do pełnej sprawności. Przed oddaniem w ręce nowego właściciela samochód zyska również status zabytku. Prace nad samochodem, charytatywnie, prowadzą urodzeni w Legnicy Rafał i Grzegorz Collins. W pięciu prowadzonych przez nich studiach, w różnych częściach świata, tuningowane są luksusowe samochody należące do gwiazd i celebrytów. Licytacja Trans Ama jest dostępna na stronie Allegro.