Logo

Znalezione w stodole pójdzie pod młotek

Michał Róziecki (autoswiat: 0132e97b)
Michał Róziecki (autoswiat: 0132e97b)

Świat motoryzacji jest cały czas zaskakiwany. Niedawno odnalezione w stodole, Ferrari 250 GTE 2+2, zostanie wystawione na sprzedaż 3 marca przez renomowany dom aukcyjny Bonhams. Auto było własnością słynnego włoskiego producenta filmowego, zdobywcy Oscara, Agostino "Dino" De Laurentiisa. Był on współtwórcą takich hitów jak "King Kong", "Barbarella" czy "Łowca".

Ferrari 250 GTE to arcydzieło stylizacyjne Pininfariny, studio projektowe stworzyło auto o układzie miejsc 2+2 przy zachowaniu sylwetki typowego Coupé. Samochód napędzany jest silnikiem V12, zasilanym trzema gaźnikami. Napęd przenoszony jest na tylną oś poprzez pięciobiegową skrzynię manualną. Trzylitrowy silnik rozpędza auto do 100 km/h w 8,1 sekundy. Prędkość maksymalna to 220 km/h.

Wystawiony egzemplarz to pierwsza seria pochodząca z 1961 roku. Ostatni właściciel nabył auto w 1967 roku, po czym użytkował je niespełna 9 lat. Samochód został odnaleziony w stanie oryginalnym po 36 latach spoczynku. Auto jest idealną bazą do odrestaurowania, niesie ze sobą piękno klasycznego auta GT wraz z historią charyzmatycznego właściciela. Wartość egzemplarza oszacowano na około 40000$-60000$.

Autor Michał Róziecki (autoswiat: 0132e97b)
Michał Róziecki (autoswiat: 0132e97b)
Powiązane tematy: Wiadomości
Przeczytaj skrót artykułu
Zapytaj Onet Czat z AI
Poznaj funkcje AI
AI assistant icon for Onet Chat

To jest materiał Premium

Dołącz do Premium i odblokuj wszystkie funkcje dla materiałów Premium:

czytaj słuchaj skracaj

Dołącz do premium
Skrót artykułu