Wszystko wskazuje na to, iż już wkrótce najnowsze premiery sierpniowego salonu samochodowego będziemy mogli zobaczyć u dilerów. W pierwszej kolejności Łada zamierza powrócić na rynek niemiecki, a w dalszej kolejności auta tej marki powinny pojawić się w kolejnych krajach. Wśród nich wymienia się także Polskę. Nie mamy jednak jeszcze informacji kto będzie oficjalnym dilerem marki.

Łada Kalina 2 w wersji hatchback ma długość 3,89 m, a w wersji kombi 4,08 m. Odpowiednio pojemność bagażnika wynosi 240 l i 355 l.

W porównaniu z poprzednikiem, auto ma zmodyfikowane wnętrze, które nabrało bardziej „europejskich” kształtów.

Podstawowe wyposażenie obejmuje m.in. ABS, ESP, EBD, dwie czołowe poduszki powietrzne, wspomaganie kierownicy, komputer pokładowy, elektrycznie sterowane szyby oraz centralny zamek sterowany pilotem. Za dopłatą będzie można zamówić lakier metaliczny, obręcze kół z metali lekkich, ledowe światła do jazdy dziennej. Droższe wersje mają dodatkowo m.in. multifunkcyjny wyświetlacz, ale manualna klimatyzacja w każdej z nich występuje jedynie za dopłatą.

Do napędu oferowana jest tylko jedna i w dodatku już leciwa jednostka 1.6 o mocy 87 KM, która jednak spełnia wymagania normy Euro 5. Współpracuje ona z pięciostopniowa przekładnią manualną. Producent jest także przygotowany na dostarczenie wersji z czterostopniowym automatem.

Sprzedaż w Niemczech rozpocznie się już za kilka dni. Łada Kalina 2 w wersji hatchback wyceniona została na 8 490 euro, a wersja kombi za 9 750 euro. Za wersję z instalacją LPG należy dopłacić 2 000 euro.

Producent poinformował także, iż nowa Łada Kalina Cross trafi na rynki europejskie wiosną 2015 roku.