Australia's Best Cars to niezależny, zakrojony na szeroką skalę program testów nowych aut oraz konkurs na najlepszy model w danej kategorii, wspierany przez automobilkluby z Australii.

Nagroda przyznawana jest nowym samochodom oferującym najlepszy stosunek jakości do ceny, najlepszy design, najwyższą funkcjonalność i doskonałe właściwości jezdne. To prestiżowe wyróżnienie trafia do modelu, który uzyskał od jurorów najwyższy ogólny wynik w każdej kategorii.

W tegorocznej edycji konkursu jury oceniło ponad 220 samochodów, a Mitsubishi Space Star odniósł zdecydowane zwycięstwo w kategorii aut małych („Micro Car”). Jurorzy Australia’s Best Cars zgodnie uznali, że Mitsubishi Space Star pozytywnie wyróżnia się na tle konkurentów:

 Foto: ACZ / Auto Świat

„Klasa małych aut, po raz pierwszy uwzględniona w konkursie Australia’s Best Cars, to odpowiedź na potrzeby klientów szukających niewielkich i przystępnych cenowo pojazdów. Mitsubishi Space Star to jedyny finalista, który uzyskał pięć gwiazdek w testach bezpieczeństwa ANCAP, oferując w standardzie elektroniczny system stabilizacji toru jazdy oraz sześć poduszek powietrznych.”

Mutsuhiro Oshikiri, dyrektor zarządzający Mitsubishi Motors Australia, powiedział, że zwycięski model Mitsubishi odznacza się niezrównanym połączeniem stylu, jakości w przystępnej cenie i bezpieczeństwa. „Mirage (Space Star) odniósł duży sukces rynkowy.

 Foto: ACZ / Auto Świat

Model ten oferuje świetny wygląd, wysoką wydajność paliwową, wysoki poziom bezpieczeństwa oraz niskie koszty eksploatacji. Jesteśmy bardzo dumni z tej nagrody przyznanej w uznaniu wszystkich zalet, jakie ten przystępny cenowo samochód proponuje klientom.” – podkreślił.