Inwestycja w miejscowości San Jose Chiapa w stanie Puebla pochłonie 900 mln euro. W przeciągu dwóch lat powstaną tam nie tylko hala do produkcji karoserii, lakiernia i hala montażowa, ale też nowa prasownia. Będą to pierwsze własne zakłady Audi w Ameryce Północnej. Nowoczesna fabryka będzie mogła produkować nawet 150 tys. pojazdów rocznie, pracę znajdzie w niej 3 800 osób.

Meksykańska fabryka Audi będzie pomostem między Ameryką Północną i Południową. Rozwijający się gospodarczo Meksyk, sygnatariusz wielu międzynarodowych porozumień handlowych, oferuje doskonałe warunki podatkowe i finansowo-techniczne, dobrze rozwiniętą infrastrukturę i duży potencjał profesjonalnie wykształconej siły roboczej.

„Produkcja jednego z najlepiej sprzedających się modeli w Meksyku, pozwoli nam na dalsze kontynuowanie globalnego wzrostu. Rynkowy szlagier, Audi Q5, będzie w przyszłości dostarczany na światowe rynki właśnie z tego miejsca. (…) Nasz znak jakości nazywa się ‚made by Audi‘. Gwarancja obowiązuje na całym świecie, niezależnie od tego, gdzie dany egzemplarz Audi zostanie wyprodukowany“ – powiedział Rupert Stadler, prezes zarządu Audi AG.

Foto: Auto Świat
Nowe Audi Q5 z Meksyku