W segmencie 4x4 sypnęło ostatnio nowościami. Mercedes przedstawił model GLC. Jeździliśmy już nowymi SUV-ami: Audi Q7, Renault Kadjar i SsangYongiem Tivoli.

Mamy też propozycję dla wybierających się w teren. Andrzej Jedynak opisuje budowę prowizorycznego mostu, który powstaje z pni. Nie namawiamy do pójścia tym tropem zawodników startujących w ekstremalnych rajdach przeprawowych, ale podpowiadamy, jak zabezpieczyć auto, zanim wjedziemy nim do głębokiej wody.

Niektórzy już w terenie byli. Polecam nasze relacje z dwóch wiosennych edycji cyklu Auto Świat 4x4 Family Adventure oraz ogólnopolskich zlotów miłośników samochodów Jeep i Subaru.

Amortyzacja na co dzień – to artykuł o rodzajach zawieszeń. Mądrzy tunerzy zaczynają modernizację nie od wzmocnienia jednostki napędowej, ale od dopracowania podwozia. Prawidłowo dobrany rodzaj zawieszenia duży wpływ na radość jazdy.

Przypadek z archiwum X. Tym razem wielki nieznajomy nazywa się Laverda 4x4. W połowie lat osiemdziesiątych XX wieku włoski producent motocykli próbował sprawdzić się w segmencie samochodów terenowych. Co z tego wyszło? O tym dowiemy się z naszego artykułu.

Tego samochodu na frontach II wojny światowej nie byłby w stanie zastąpić żaden inny. To Dodge WC-55, który był autem do wszystkiego. Opisujemy jeden z egzemplarzy znajdujący się w posiadaniu polskiego miłośnika militariów.

Foto: auto świat / Auto Świat

Życzymy udanych wakacji i jednocześnie przypominamy, że kolejny Auto Świat 4x4 pojawi się w sprzedaży 2 września 2015 r.