Nowy Opel Vivaro Kombi wyróżnia się dużo większą przestrzenią i dodatkową pojemnością ładunkową. Ponadto model będzie dostępny w wersji doublecab (furgon z podwójną kabiną) i w wersji platformy do zabudowy.

Warianty furgon, kombi i doublecab są dostępne z dwoma długościami podwozia (4998 mm lub 5398 mm), dodatkowo furgon jest oferowany również w dwóch wysokościach (1971 mm lub 2465 mm). W porównaniu z poprzednikami nowe warianty Vivaro mają wydłużoną o maksymalnie 100 mm przestrzeń załadunkową. Ponadto kabina została wydłużona o 116 mm.

Zmiany skutkują większą ładownością, np. w furgonie wynosi ona 8,6 metrów sześciennych. Kierowcy i pasażerowie mogą wykorzystać dodatkową przestrzeń dzięki licznym schowkom.

Furgon posiada pełną stalową przegrodę oraz panele boczne w przestrzeni ładunkowej. Przesuwane drzwi boczne są w całości obite panelami, podobnie jak dwuskrzydłowe drzwi tylne, które można otwierać pod kątem 180 stopni.

Na rynku polskim każdy wariant Vivaro jest wyposażony w klimatyzację i radioodtwarzacz z łączami Bluetooth i USB. Kanapa ze składaną częścią środkową pozwala zamienić furgon Vivaro w mobilne biuro. Siedzenie można łatwo przekształcić w małe biurko z odczepianą podkładką pod notatki i schowkiem, w którym zmieści się laptop.

W standardzie wariantu kombi jest wyjmowana 3-osobowa kanapa w drugim i trzecim rzędzie. Ponadto trzeci rząd posiada składane oparcia. Tylna część pojazdu jest wykończona za pomocą wewnętrznych paneli z tworzywa.

System multimedialny Opel IntelliLink z 7-calowym kolorowym ekranem dotykowym funkcją nawigacji, po raz pierwszy zainstalowany w modelu Vivaro, gwarantuje doskonałą łączność cyfrową ze światem. Aktualizacje map można pobierać na urządzenie USB.

W ramach dostępnych opcji są również rozmowy telefoniczne za pośrednictwem Bluetooth oraz strumieniowe odtwarzanie audio. Dodatkowo komfort zapewniają takie funkcje jak bezkluczykowy dostęp "Keyless Open & Start".

Dostępne silniki dla modelu Vivaro to: 1.6 CDTI o mocy 90 KM oraz 115 KM wraz z jednostką 1.6 BiTurbo CDTI z doładowaniem sekwencyjnym i dwiema chłodnicami, zapewniające odpowiednio 120 KM i 140 KM mocy. Dwie równocześnie pracujące turboładowarki zapewniają świetne osiągi przy niskim zużyciu paliwa. Vivaro Kombi z silnikiem Bi-Turbo o mocy 120 KM spala mniej niż 5,7 litra na 100 kilometrów, co oznacza emisję CO2 na poziomie zaledwie 149 g/km.