Nowa rodzina produktów Cinturato zadebiutowała w ubiegłym roku z propozycją modeli P4 i P6 dedykowanych do samochodów klasy średniej. Opona P7 oferowana do samochodów klasy wyższej jest dopełnieniem gamy produktów z rodziny Cinturato.

Opony Cinturato zostały zaprojektowane i przygotowane w wyspecjalizowanych laboratoriach Pirelli. Dzięki innowacyjnym komponentom, strukturze oraz budowie bieżnika, opony z rodziny Cinturato zapewniają, co wpływa na komfort jazdy oraz poprawę bezpieczeństwa na mokrej i suchej nawierzchni, redukcję emisji szkodliwych substancji do atmosfery oraz mniejsze zużycie opony w trakcie całego okresu eksploatacji.

Modele opon P4 i P6 przeznaczone do samochodów klasy średniej, oznaczone logo ECOIMPACT, wyróżniają się niższym o 20 procent oporem toczenia, mniejszym o 4 proc. zużyciem energii, a tym samym niższą emisją toksyn do atmosfery.

Długość życia opony wzrosła z 50 000 do 65 000, co stanowi 30 proc. wzrost (próby przeprowadzone zostały na dystansie ponad 1 000 000 km). Dla przeciętnego kierowcy oznacza to wymianę opon, co cztery, a nie jak dotychczas, co trzy lata.

Ekologia

Bezpieczeństwo oraz wysokie osiągi zawsze były i są priorytetem dla Pirelii. Dlatego też opony P4 i P6 to większe bezpieczeństwo w każdych warunkach atmosferycznych. W praktyce oznacza to zwiększoną przyczepność na mokrej nawierzchni, jak również skrócenie drogi hamowania.

Samochód jadący z prędkością 80 km / godz. na mokrej nawierzchni, aby się zatrzymać potrzebuje 29,9 metrów zamiast 34 metrów (co stanowi skrócenie drogi hamowania o 11 proc.), natomiast przy prędkości 100 km / godz. na suchej nawierzchni, długość drogi hamowania wynosi 38 metrów zamiast 40.5 metrów - w porównaniu do opon z tego samego segmentu.

Cinturato - historia

Produkt, który już w latach pięćdziesiątych sprawił, że firma Pirelli stała się światowym liderem wśród producentów opon. Opatentowany model opony - rozpoznawalny na całym świecie - został stworzony w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku nowoczesnych samochodów tamtej ery, zapewniając osiągi szybkich sportowych aut.

Opony Cinturato były nie tylko podstawą ewolucji całego przemysłu motoryzacyjnego, ale również inspiracją dla działu badań firmy Pirelli do stworzenia modelu Nuovo Cinturato, który łączy elementy ochrony środowiska naturalnego z bezpieczeństwem i wysokimi osiągami.

P7 - dla samochodów klasy E

Wzór bieżnika pozwala na odprowadzanie wody w ilości 7 mm / sekundę przy prędkości 80 km / godz.

Cinturato P7 zapewnia komfortowe prowadzenie i dobrą przyczepność samochodu w trakcie jazdy na różnorodnych typach nawierzchni. Wykorzystanie materiałów hybrydowych umożliwia minimalizację drgań związanych z występowaniem na drodze wybojów i nierówności, na które narażone są opony, gwarantując im tym samym optymalną przyczepność nawet podczas dużych prędkości.

Obecnie Cinturato P7 jest montowana w samochodach klasy E takich jak: Alfa Romeo - 159 Facelift, Nuova 147; Audi - A4, A4 Allroad, A5; BMW - X1, Seria 1, Seria 3; Mercedes - Klasa E, Klasa S; Volvo - C30, S40, S60, V50.

Na polskim rynku w sprzedaży będzie dostępna od maja br.