Skutecznym sposobem na wygenerowanie oszczędności związanych z paliwem, jest wdrożenie przez kierowców eco-drivingu, czy też ekonomicznej jazdy - metody prowadzenia pojazdu w sposób ekologiczny, odpowiedzialny i bezpieczny oraz rozwiązań telematycznych wspierających monitorowanie. Eco-driving charakteryzuje się płynną i bezpieczną jazdą, w której przewidujemy zachowania innych uczestników ruchu i dostosowujemy jazdę do zmieniających się warunków na drodze. Podstawą ekonomicznej jazdy jest unikanie gwałtownego przyspieszenia i hamowania. Oprócz tego utrzymanie stałej i mniejszej prędkości, monitorowanie ciśnienia w oponach, poprawne utrzymanie pojazdu czy też oszczędne użytkowanie klimatyzacji ma kluczowe znaczenie dla optymalizacji zużycia paliwa. Stosowanie narzędzi technologicznych, które wspomagają monitorowanie tych obszarów oraz ekonomiczna jazda przynosi firmom wiele korzyści m.in. zmniejszenie zużycia paliwa nawet o 15%, zmniejszenie kosztów konserwacji pojazdu, ograniczenie emisji CO2 oraz zmniejszenie ryzyka wypadków drogowych.

Webfleet (2)
Webfleet (2)

Rozwiązania telematyczne wspierają monitorowanie jazdy oraz oszczędzanie

Popularność narzędzi stosowanych w celu monitorowania stylu jazdy kierowców potwierdza również Raport „Mobility 2032: Czy jesteś gotowy?” zrealizowany przez Polski Instytut Transportu Drogowego. 25,4% respondentów zadeklarowało, że planuje wdrażać rozwiązania do analizy i doskonalenia jazdy kierowców. Tego typu systemy wprowadza firma Webfleet, która kładzie duży nacisk na eco-driving, oferując rozwiązanie telematyczne OptiDrive 360, przeznaczone dla flot osobowych i ciężarowych. Rozwiązanie pozwala monitorować styl jazdy kierowców i oceniać ich pod kątem szeregu parametrów m.in. przekraczania dozwolonej prędkości, częstotliwości hamowania, sposobu pokonywania zakrętów, zmiany biegów, itd. Menedżer floty otrzymuje wyniki bezpośrednio na swój komputer i natychmiast otrzymuje informację, którzy kierowcy i w jakim obszarze wymagają szkolenia, a sam kierowca na bieżąco otrzymuje wskazówki, które wpływają na niższe zużycie paliwa.

„Korzystając z nowoczesnych rozwiązań telematycznych Webfleet do monitorowania jazdy, możliwe jest uzyskanie bieżących i historycznych danych na temat zużycia paliwa. Dokładne raporty, analiza spalania na trasach przez poszczególne pojazdy nie tylko w czasie rzeczywistym, ale także w dłuższym okresie historycznym, pozwalają szybko zidentyfikować wszelkie anomalie oraz obszary do poprawy. Dodatkowymi i bardzo ważnymi benefitami osiąganymi niejako przy okazji jest poprawa bezpieczeństwa, redukcja emisji CO2 i obniżenie kosztów naprawy” - mówi Dariusz Terlecki, Regional Director Poland & EE w Webfleet.

Kierowcy często pokonują za kierownicą tysiące kilometrów rocznie i mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo przewożonego ładunku, terminowość i satysfakcję klientów. Ich technika jazdy determinuje poziom zużycia paliwa, ale również emisji CO2 oraz koszt i wydajność pojazdu. Rozwiązanie Webfleet monitorujące styl jazdy, takie jak OptiDrive 360, pomaga kontrolować te elementy i wspiera menedżerów flot w ich optymalizacji.

Webfleet wychodzi naprzeciw wyzwaniom związanym z monitorowaniem zużycia paliwa i oszczędnościami, organizując bezpłatne webinarium, podczas którego będzie można przekonać się jak można ograniczyć koszty paliwa i zwiększyć bezpieczeństwo na drodze poprzez kontrolowanie i doskonalenie stylu jazdy kierowców.

Podczas webinaru będzie można dowiedzieć się:

· Jakie korzyści dla floty przynosi rozwiązanie OptiDrive 360?

· Jakie wskaźniki OptiDrive składają się na ocenę stylu jazdy?

· W jaki sposób rozwiązanie do monitorowania stylu jazdy kierowcy może zmniejszyć emisję CO2 floty?

· Elementy grywalizacji we flocie - czy warto?

· Jakie informacje o stylu jazdy kierowcy dostarcza rozwiązanie Webfleet OptiDrive?

Na te i inne pytania odpowie ekspert: Artur Brzeziński, Sales Engineer, Webfleet

Data: 26.03.2024 r.

Godzina: 11:00

Zarejestruj się tutaj.

Źródło informacji: Webfleet