Takie czynności możemy zlecić profesjonalnym myjniom i serwisom ale przy odrobinie cierpliwości nic nie stoi na przeszkodzie, aby porządnie wyczyścić nasze auto samodzielnie. Nie zalecamy jednak używania środków chemicznych w miejscach do tego nieodpowiednich ponieważ wpływają one negatywnie na środowisko naturalne, a poza tym grozi za to mandat.

Poniżej przygotowaliśmy kilka produktów, które pomogą wam przygotować swój samochód do sezonu letniego. Znajdziecie tutaj między innymi myjkę ciśnieniową, odkurzacz i szczotkę teleskopową.

Karcher K 5 Full Control

Foto: Auto Świat

Bez myjki ciśnieniowej nie będziemy mogli skutecznie samodzielnie usunąć zimowych zabrudzeń i resztek soli z karoserii naszego samochodu i różnych zakamarków. Ten model dysponuje sporym ciśnieniem, bo aż 145 barów i wydajnością 500 litrów na godzinę. Silnik K5 jest chłodzony wodą, co zapewnia mu długą żywotność i cichszą pracę. Praktycznym rozwiązaniem jest też wbudowany system podawania środka czyszczącego. Takie urządzenie przydaje się oczywiście nie tylko do mycia samochodu, ale też do prac pielęgnacyjnych wokół domu, czy na działce. Sprawdź ofertę.

Sonax 334200

Foto: Auto Świat

Po długim czasie bez wizyty na myjni, zwykłe czyszczenie pod ciśnieniem może nie wystarczyć. Uporczywe zabrudzenia takie jak pozostałości smoły, czy oleju pomoże nam usunąć Sonax 334200. Nadaje się on do czyszczenia lakieru i chromu. Z jego pomocą usuniemy też pozostałości po naklejkach i pozostałości po preparatach do konserwacji nadwozia. Ten specyfik sprzedawany jest w spray o pojemności 300 ml. Sprawdź ofertę.

Wosk premium Carnauba marki Sonax

Foto: Auto Świat

Po odpowiednim wyczyszczeniu karoserii z brudu i smoły warto zabezpieczyć lakier odpowiednim woskiem. Tutaj prezentujemy ten najbardziej popularny wśród użytkowników porównywarki cen skąpiec.pl. Według producenta zapewnia on maksymalne zabezpieczenie przed promieniami UV i daje długotrwały połysk. Olejki zawarte w jego składzie ułatwiają aplikację wosku. Nie zawiera on żadnych środków ściernych, nie pozostawia białych plam na elementach plastikowych i nie zawiera substancji zapachowych. Jego cena jest dość wysoka, ale jedno opakowanie ma starczyć nawet na 10 aplikacji lub samochodów. Sprawdź ofertę.

Black&Decker Odkurzacz samochodowy 12 V

Foto: Auto Świat

W tym zestawieniu zamieszczamy urządzenie, które pomoże nam utrzymać porządek po gruntownych wiosennych porządkach. Gdy wnętrze naszego samochodu będzie już dokładnie odkurzone przy pomocy urządzenia o wysokiej wydajności, które możemy znaleźć na przykład przy myjniach, to drobny brud będziemy już mogli na bieżąco usuwać za pomocą podręcznego odkurzacza samochodowego. Ten model posiada zintegrowany wąż, praktyczną ssawkę szczelinową, oraz system Cyclonic, który zapewnia czystość filtra. Kurz gromadzi się w przezroczystym pojemniku wielokrotnego użytku. Black&Decker zasilany jest przez gniazdo zapalniczki za pomocą pięciometrowego kabla i posiada moc 12,5 W. Sprawdź ofertę.

Kufieta teleskopowa szczotka do mycia

Na koniec proponujemy akcesorium, które ułatwi życie właścicielom dużych samochodów, w tym również większych aut dostawczych, czy ciężarowych. Ta szczotka teleskopowa posiada regulację od 145 cm do aż 210 cm. Ponad to jej końcówka jest łamana i można podłączyć do niej źródło wody. Przyda się nie tylko do mycia samochodu ale również innych trudno dostępnych miejsc przy domu. Szczotka posiada rozszczepione włosie, które gwarantuje bezpieczne i skuteczne mycie różnych powierzchni. Sprawdź ofertę.

Producenci akcesoriów do pielęgnacji samochodów oferują naprawdę wiele produktów dedykowanych do różnych czynności konserwacyjnych. Zachęcamy do przejrzenia pełnej oferty sklepów internetowych - sprawdź ofertę.