Większość kierowców w naszym kraju wybierając opony zimowe kieruję się popularnością danych opon wśród pozostałych użytkowników dróg. Dlatego też, aby ułatwić Państwu wybór przygotowaliśmy 5 najpopularniejszych modeli opon wśród użytkowników porównywarki cen Skąpiec.pl.

Miejsce pierwsze - Dębica Frigo 2 T

Najpopularniejszą oponą, jaką znajdziemy w serwisie Skąpiec.pl jest bez wątpienia model Frigo 2 znanej polskiej marki Dębica. Opona ta ceniona jest przez Polskich kierowców głównie z powodu bardzo dobrego stosunku ceny do jakości. Dzięki zastosowaniu bardzo lekkiej mieszanki gumowej opony te charakteryzują się niskimi oporami toczenia co dodatkowo wpływa na niższe zużycie paliwa. Poza tym materiały wykorzystane przy produkcji tego ogumienia są doskonale dopasowane do warunków pogodowych panujących w naszym kraju. (Sprawdź cenę!)

Miejsce drugie - Nokian WR D3

Dużą popularnością cieszą się również opony Nokian WR D3. Fińska marka znana jest przede wszystkim z tego, że jako pierwsza stworzyła typowo zimowe opony przystosowane do jazdy w naprawdę ekstremalnych warunkach. Doświadczenie to zostało oczywiście wykorzystane przy tworzeniu modelu WR D3. Te cechujące się bardzo dobrą elastycznością w niskich temperaturach opony spisują się bardzo dobrze w warunkach polskiej zimy. Już od wielu lat opony te są polecane przez znane magazyny motoryzacyjne. (Sprawdź cenę!)

Miejsce trzecie - Kleber KRISALP HP3

Dokładnie w połowie naszego zestawienia znajdziemy jedne z najlepszych opon w tzw. klasie średniej. Mowa tutaj o modelu KRISALP HP3 francuskiej firmy Kleber. Model ten bardzo często opisywany jest jako idealne połączenie dobrych osiągów i bezpieczeństwa z niską ceną. Dzięki zastosowaniu specjalnych rowków w kształcie litery “V” oraz kanałów rynnowych “Toboggan”, opony te bardzo dobrze odprowadzają śnieg i błoto, a także zmniejszają ryzyko wystąpienia aquaplaningu. (Sprawdź cenę!)

Miejsce czwarte - Fulda Kristall Montero 3

Na czwartym miejscu w naszym zestawieniu znajdziemy opony niemieckiej firmy Fulda. Ta popularna za naszą zachodnią granicą marka charakteryzuje się przede wszystkim, niewygórowaną ceną oraz świetnymi parametrami. Nie inaczej jest z modelem KRISTAL MONTERO 3. Dzięki wyposażeniu tych opon w specjalny, kierunkowy bieżnik szybko odprowadzają wodę, błoto i śnieg, dodatkowo chroniąc samochód przed wpadnięciem w poślizg. Zastosowana tutaj specjalna mieszanka pozwala na prawidłowe rozłożenie nacisków, dzięki czemu opona równomiernie się zużywa. (Sprawdź cenę!)

Miejsce piąte - Michelin Alpin 5

Obecność w naszym rankingu opon firmy Michelin to dowód na to, że Polacy wybierają nie tylko najtańsze modele. Model Alpin 5 to piąta generacja sławnych opon zimowych francuskiego producenta. Opona ta została wyposażona w specjalny kierunkowy bieżnik, który doskonale sprawdza się na lodzie, śniegu oraz pozostałych mokrych nawierzchniach. Model ten wykonany jest ze specjalnej mieszanki gumy z olejem słonecznikowym oraz krzemionką. Materiał ten sprawia, że opona ta pozostaje elastyczna nawet w najniższych temperaturach, gwarantując przyczepność w trakcie każdej podróży. (Sprawdź cenę!)

Miejsce szóste - Vredestein Snowtrac 5 (Sprawdź cenę!)

Miejsce siódme - Continental ContiWinterContact TS860 (Sprawdź cenę!)

Miesce ósme - Barum Polaris 3 (Sprawdź cenę!)

Miejsce dziewiąte - Goodyear UltraGrip 9 (Sprawdź cenę!)

Miejsce dziesiąte - Dunlop SP Winter Response 2 (Sprawdź cenę!)