George Lucas może być z siebie dumny. Żołnierze z wojen gwiezdnych, których w oryginale nazywano Stormtrooper’s, zainspirowali autorów białego pojazdu Dodge Avenger Tuner Stormtrooper.
Śnieżnobiały Dodge Avenger ma pod maską dotychczas najmocniejszy silnik. Oficjalnie pod oznaczeniem R/T sprzedawana jest jednostka 3,5 V6 o mocy 175 kW (238 KM), ale Tuner Stormtrooper otrzymał widlastą jednostkę o pojemności 4,0 l montowaną w modelu Dodge Nitro R/T. Komunikat prasowy ogranicza się do informacji, że poprzez 6-stopniową automatyczną skrzynię biegów z manetkami pod kierownicą napędzane są wszystkie koła. Można jednak oczekiwać, że osiągi pokonają seryjny pułap 194 kW (264 KM) i 359 Nm.
Biały lakier ospojlerowanego nadwozia doskonale komponuje się z 20-calowymi kołami marki Aloca z oponami Michelin Pilot Sport PS2 w rozmiarze 245/35 R 20. Nie chodzi jednak o zabieg stylistyczny. Za nowymi kołami ukrywają się komponenty regulowanego zawieszenia KW i hamulce firmy Stop Tech – z przodu z 6-, a z tyłu z 4-tłoczkowymi zaciskami.
Podróżni rozpieszczani są tapicerką kombinującą skórę i alcantarę, sportowymi siedzeniami Dodge SRT8, czy specjalnym systemem multimedialnym. W samochodzie zamontowano dwa komputery Azentek z procesorami Intel Core Duo 1,8 GHz i 2 GB pamięci RAM. Jeden z nich umieszczono za deską rozdzielczą, drugi zamontowano w konsoli centralnej na tylnych fotelach. Komputerem steruje się za pośrednictwem dotykowego wyświetlacza. System umożliwia surfowanie w internecie, granie gier komputerowych, oglądanie filmów czy słuchanie muzyki, a także bezpośredni kontakt z działem technicznym firmy Dodge, gdzie można ściągnąć instrukcje obsługi, kontrolować parametry auta czy przez spółkę Mopar Performance Parts przeprogramować jednostkę sterującą silnika.