Opisywanie różnych funkcji zależy od producenta i rynku, na który samochód jest przeznaczony. Aby wiedzieć, co oznaczają wszystkie skróty i ikonki w każdym samochodzie, trzeba by spędzić w nich godziny i mieć dobrą pamięć. Zazwyczaj jednak taka wiedza nie jest ani potrzebna, ani ciekawa, dlatego takimi rzeczami zaczynamy się interesować, dopiero gdy je zobaczymy we własnych czterech kółkach.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo

Napisy określające każdą funkcję są szczególnie częste w samochodach producentów z Azji, bo dla nich bardzo istotny jest rynek amerykański. Tam wszystko jest opisane słownie, nie ikonkami. Można się więc zastanawiać, co oznacza określenie ODO, w końcu te trzy litery nic zbytnio nie mówią.

Ważne jest jednak to, że ODO występuje obok całkowitego przebiegu lub wyświetla się, gdy w komputerze pokładowym wybierzemy funkcję przebiegu. Wiemy więc już, że skrót ten odpowiada za kilometry przebyte przez samochód w ciągu całego życia. Znaczenie skrótu jest dokładnie takie samo, ponieważ pochodzi on od angielskiego słowa "odometer", czyli licznika kilometrów lub drogomierza. "Odo" wywodzi się z kolei z greckiego słowa "hodós", które opisuje drogę.