• Złodzieje zwykle nie działają przypadkowo – grupy przestępcze zwykle specjalizują się w konkretnych markach i modelach aut
  • Warto sprawdzać lokalne statystyki kradzieży aut – jeśli jeździmy autem kradzionym w naszej okolicy ponadprzeciętnie często, warto zainwestować w niefabryczne zabezpieczenia
  • Zabezpieczenie musi być nie tylko skuteczne, ale też i wygodne. Jeśli takie nie będzie, z czasem przestaniemy go używać!
  • Więcej takich informacji znajdziesz na stronie głównej Onet.pl

Trudno tak naprawdę stwierdzić, z jakich metod złodzieje korzystają najczęściej, bo wraz z autami bezpowrotnie giną też zwykle dowody. W dodatku niektóre ze sposobów wykorzystywanych przez przestępców nie zostawiają absolutnie żadnych śladów – ani fizycznych, ani nawet elektronicznych, zapisywanych w sterownikach pojazdów.

Z dużą dozą prawdopodobieństwa można jednak przyjąć, że od kilku lat do najpopularniejszych metod kradzieży należy ta tzw. na walizkę. W największym skrócie chodzi o sposób na obejście zabezpieczeń w autach wyposażonych w tzw. systemy bezkluczykowe i tak naprawdę o zestaw dwóch "walizek" (choć urządzenia mogą znajdować się w dowolnym innym niepozornym opakowaniu).