Kamera cofania - czy jest potrzebna?

Możecie za to obwinić coraz gorszą widoczność z miejsca kierowcy w nowych modelach aut, niski poziom szkolenia kierowców lub po prostu ich lenistwo – czujniki parkowania i kamera cofania powoli stają się niemal obowiązkowym wyposażeniem. A jeśli w samochodzie ich nie ma, bo np. ktoś był zbyt skąpy podczas konfigurowania auta, to na zderzakach widać często tego ślady. W starszych modelach z czarnymi zderzakami nie był to może problem, za to lakierowane w kolorze nadwozia i wykonane z kruchego plastiku zderzaki nowych pojazdów wyglądają wtedy paskudnie.

Akcesoryjnych czujników parkowania w sklepach motoryzacyjnych znajdziecie bez liku. Najtańsze zestawy na jeden zderzak (4 czujniki, centralka, brzęczyk lub wskaźnik diodowy) można kupić już za ok. 30 zł! Tak, to nie pomyłka, tyle to teraz kosztuje. Niestety, jakość jest z reguły adekwatna do niskiej ceny. Żeby zamontować takie czujniki, trzeba wywiercić dziury w zderzaku i przeciągnąć przewody w kabinie.

W przypadku najtańszych czujników radość jest z reguły krótka, o ile w ogóle działają po zamontowaniu. Później okazuje się, że albo widzą przeszkody, których nie ma, albo – dla odmiany – potrafią nie zauważyć np. słupka czy śmietnika. Po kilku wizytach w myjni tanie czujniki mogą w ogóle przestać działać. Oczywiście, można kupić zestaw z wyższej półki, który po prawidłowym zamontowaniu będzie działał nawet w sposób zbliżony do czujników stosowanych fabrycznie. Tyle że nie każdy lubi takie wsparcie, bo zwykle nie pozwalają one dojechać na styk – pod tym względem kamera cofania jest lepsza.

Kamera cofania - ile to kosztuje?

W tym przypadku ceny urządzeń ostatnio bardzo spadły – w polskich sklepach i portalach aukcyjnych zestawy składające się z kamery cofania i wyświetlacza montowanego osobno lub zintegrowanego z lusterkiem można kupić już za mniej niż 300 zł. Montaż? Bardzo prosty! Kamera cofania komunikuje się z wyświetlaczem drogą radiową – do modułów wystarczy doprowadzić zasilanie. Po zamontowaniu układ uruchamia się za każdym razem, kiedy włączymy bieg wsteczny, bo przewód zasilający jest podpięty do światła cofania. W galerii pokazujemy, jak zainstalować taką kamerkę w samochodzie.

Jeśli chcesz mieć kamerę cofania w swoim aucie, możesz ją kupić w zaprzyjażnionym sklepie z dostawą do domu. Oto nasze propozycje:

1. Bezprzewodowa kamera cofania NavRoad - sprawdź cenę!

2. Przewodowa kamera cofania NavRoad - sprawdź cenę!

Największy wybór kamer samochodowych w internecie - kup w najniższej cenie z dostawą do domu!