Tym razem zajemy się opisaniem przypadku Pana Mariusza Królika, który jeździ Suzuki SX4 napędzanego silnikiem benzynowym o pojemności 1.6 l osiągającym maksymalnie 105 KM. Podczas codziennej eksploatacji auto zużywa w cyklu miejskim zużywało średnio 10 l/100 km, natomiast w trasie na każde 100 km potrzebowało 9 litrów benzyny.

Pan Mariusz miesięcznie przejeżdża około 2 000 km, łatwo więc sobie wyobrazić, ile miesięcznie wydaje na paliwo. Postanowił więc poszukać sposobu na oszczędzenie kilkuset złotych miesięcznie. Zmiana auta na mniejsze, lub też napędzane silnikiem wysokoprężnym nie wchodziła w grę.

Montaż wtryskiwaczy gazowych w Suzuki SX4 nie był łatwy
Montaż wtryskiwaczy gazowych w Suzuki SX4 nie był łatwy

Dlatego też, Pan Mariusz zdecydował się na montaż instalacji LPG. Po zasięgnięciu opinii wśród znajomych, oraz sprawdzeniu wiarygodności producenta instalacji LPG jak i warsztatu montującego – wybór padł na warsztat A-Trans Adam Jaworski, który działa w ramach sieci producenta instalacji LPG – Auto-Gaz Centrum.

W warsztacie zdecydowano się na montaż zestawu składającego się ze sterownika Zenit Pro OBD, reduktora Alaska oraz wtryskiwaczy gazu Hercules. Natomiast zbiornik gazu zamontowano we wnęce na koło zapasowe, a wlew gazu umieszczono pod klapką wlewu paliwa.

Z racji tego, że model jest średnio popularny wśród osób które jeżdżą na gazie montaż instalacji był bardzo wymagający, a najwięcej problemu sprawił właściwy montaż wtryskiwaczy gazu.

Wlew gazu ukryto pod klapką wlewu paliwa
Wlew gazu ukryto pod klapką wlewu paliwa

Jednak warsztat zajmujący się montażem poradził sobie z tym autem bardzo dobrze i klient wyjechał na ulicę zadowolony.  Po zamontowaniu instalacji LPG okazało się, że Suzuki SX4 z tak skompletowaną instalacją na pokonanie każdych 100 km w ruchu miejskim potrzebuje jedynie 10 litrów gazu LPG, natomiast w trasie zadowala się 8 l LPG na 100 km. Zatem oszczędności będzie widać bardzo szybko.

Pan Mariusz, już wie, że dzięki wyborowi sprawdzonego montażysty działającego w ramach sieci warsztatów LPG – Auto Gaz Centrum, wyborowi bardzo dobrej instalacji z długo obowiązującą gwarancją, jazda na gazie może być przyjemna nie tylko dla kieszeni.