Już po raz drugi w naszym kraju zorganizowano Porsche Parade, jedną z największych imprez dla fanów Porsche w Europie.

Parada rozpoczęła się w piątek, 12 września, od spotkania na torze wyścigowym „Jastrząb” k. Radomia. W aktywnościach sportowych uczestnikom towarzyszył Krzysztof Hołowczyc, który razem z doświadczonymi instruktorami udzielał wskazówek na temat precyzyjnej jazdy oraz radzenia sobie w ekstremalnych sytuacjach.

Późnym popołudniem samochody przejechały wspólnie do Warszawy. Parada 50 lśniących aut Porsche o niepowtarzalnych liniach i charakterystycznej ścieżce dźwiękowej skutecznie przyciągnęła uwagę mieszkańców stolicy. Wśród uczestniczących modeli było aż 20 egzemplarzy kolejnych generacji modelu 911 Turbo, który świętuje w tym roku okrągłe, 40. urodziny.

Sobotni ranek i popołudnie zajęła podróż do Trójmiasta. O 18.30 wszystkie pojazdy Porsche biorące udział w paradzie wystąpiły wspólnie na sopockim molo, gdzie mogli podziwiać je spacerowicze, chętnie robiący zdjęcia samochodów w świetle zachodzącego słońca i zagadujący właścicieli.

W niedzielne przedpołudnie goście imprezy wjechali na teren historycznych zabudowań Stoczni Gdańskiej, gdzie wykonano pamiątkowe zdjęcie wszystkich aut – w tym urodzinowy napis „40 lat” na cześć jubileuszu 911 Turbo, ułożony z zaparkowanych obok siebie egzemplarzy modelu.

Porsche Parade zostało zorganizowane w Polsce już po raz drugi. To jedno z największych wydarzeń poświęconych niemieckiej marce w naszej części Europy.

Partnerem imprezy jest firma Martini oraz Michelin – producent ogumienia, który już od 1961 roku współpracuje z Porsche i dostarcza opony zaprojektowane specjalnie z myślą o autach niemieckiej marki.