Najnowsza wersja miejskiego Opla ma 3,74 metra długości. To samochód dla pasjonatów jazdy zarówno po mieście, jak i poza nim. Adam Rocks z elektrycznie rozsuwanym brezentowym dachem Swing Top w wyposażeniu standardowym, charakterystycznymi osłonami w dolnej części nadwozia oraz zwiększonym o 15 mm prześwitem otwiera na rynku nową niszę: to pierwszy trzydrzwiowy „kieszonkowy” miejski crossover o długości poniżej 4 metrów. W celu dalszej indywidualizacji wnętrza pojazdu projektanci firmy Opel opracowali nowe elementy stylistyczne, detale wykończenia i wzory tapicerki przeznaczone wyłącznie do tej wersji.

Oprócz wielu innowacji podnoszących bezpieczeństwo i komfort jazdy – takich jak system automatycznego parkowania bez użycia rąk – w ofercie samochodu kierowca znajdzie także nowej generacji system multimedialny IntelliLink. Umożliwia on połączenie smartfonów typu Android lub Apple iOS z samochodem, który w ten sposób staje się najlepiej skomunikowanym ze światem małym autem, oferowanym w przystępnej cenie.

Wraz z nową, muskularną estetyką wersji Rocks w modelu Adam pojawią się także zespoły napędowe nowej generacji. Samochód będzie napędzany zupełnie nowym, trzycylindrowym silnikiem Opla 1.0 Ecotec z bezpośrednim wtryskiem paliwa i turbodoładowaniem. Ta zaawansowana technicznie jednostka podnosi poprzeczkę dla silników trzycylindrowych pod względem kultury pracy i rozwija moc do 115 KM przy imponującym momencie obrotowym 166 Nm, dostępnym już w niskim zakresie obrotów. Dodatkowym atutem silnika jest wyjątkowo niskie zużycie paliwa, wynoszące 4,3 l/100 km (zgodnie z procedurą testową NEDC; dane wstępne). 1.0 ECOTC Direct Injection Turbo współpracuje z zupełnie nową, wysoce efektywną, kompaktową sześciobiegową przekładnią manualną, zapewniającą wyjątkowo płynną i błyskawiczną zmianę przełożeń.

Sprzedaż samochodu Adam Rocks po genewskiej premierze rozpocznie się na początku lata. Wtedy także zostaną ogłoszone jego ceny. Uruchomienie produkcji w Eisenach (Niemcy) zaplanowano na sierpień 2014 r.

CZYTAJ WIĘCEJ