Powrót Roberta Kubicy do wyścigów? Nie wiemy na jak długo, ale początek sezonu Polak rozpocznie w Porsche 911 GT3 R na torze w Dubaju. Będzie startować z Robertem Lukasem i Marcinem Jedlińskim w 24-godzinnym wyścigu w serii 24H Endurance Series. Zawodnicy w barwach OLIMP Racing prawdopodobnie wezmą udział w pełnym cyklu tego wytrzymałościowego cyklu organizowanego przez holenderską firmę Creventic, a także innych światowych serialach wyścigowych.

Wyścig 24H Dubai odbędzie się w weekend 13-14 stycznia. W najszybszej klasie A6 pretendentem do zwycięstwa będzie polska ekipa Förch Racing powered by OLIMP, wystawiająca Porsche 911 GT3 R. Do Roberta Kubicy, Roberta Lukasa i Macieja Jedlińskiego dołączy fabryczny kierowca Porsche Wolf Henzler, a także Meksykanin Santiago Creel. Prawdopodobnie jednym ze zmienników będzie Chris Bauer, znany z gościnnych startów w polskiej edycji challenge’u Porsche.

Zespół Förch Racing powered by OLIMP zakłada starty w pełnym cyklu 24H Endurance Series. Oprócz Dubaju, w kalendarzu znalazły się rundy na torze Mugello, Red Bull Ringu, Paul Ricard, Autodromo Enzo e Dino Ferrari w Imoli, Autódromo Internacional do Algarve, a w drugi weekend listopada sezon zakończy 24-godzinny wyścig na Circuit of the Americas w Teksasie. Za każdym razem wystawiane będzie jedno Porsche 991 GT3 R, a w roli podstawowych kierowców wystąpią Robert Lukas i Marcin Jedliński. W pozostałych rundach dołączy do nich któryś z fabrycznych zawodników Porsche.

Partnerem teamu jest firma Orlen Oil, producent olejów Platinum. Dla Förch Racing będzie to już ósmy występ w 24-godzinnym wyścigu w Dubaju, w którym swój najlepszy wynik (5. miejsce w klasyfikacji generalnej) ekipa z Bielska-Białej osiągnęła w 2010 roku. W styczniu 2014 zespół dowodzony przez Wiesława Lukasa triumfował w klasie 997.

Marcin Jedliński: - Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w Dubaju do naszej ekipy dołączy Robert Kubica, który miał okazje testować nasze Porsche miesiąc temu w Hiszpanii. Wszyscy w zespole byli pod ogromnym wrażeniem jego stylu jazdy. Robert zawiesił poprzeczkę tak wysoko, że naszym marzeniem stało się zaangażowanie go do teamu na 24-godzinny wyścig w Dubaju, w którym jeszcze nigdy nie startował. Jestem przekonany, że to będzie świetny początek bardzo wymagającego sezonu, który dla ekipy OLIMP Racing zapowiada się niezwykle pracowicie. Do tej pory skupiałem się na cyklu Porsche Platinum GT3CCCE oraz okazyjnych startach w wyścigach Endurance. Dodatkowo firma OLIMP wspierała Roberta Lukasa w serii Porsche Mobil 1 Supercup. Wraz z pojawieniem się w naszych  zespołach 500-konnych Porsche 911 GT3 R postanowiliśmy wspólnie z Förch Racing wziąć udział w pełnym cyklu Endurance organizowanym przez holenderską firmę Creventic, gdzie mamy zamiar powalczyć o czołowe miejsca w klasyfikacji generalnej. Wraz z Robertem Lukasem będziemy stanowić trzon ekipy, do której w pozostałych rundach będą dołączać utalentowani kierowcy, znani między innymi ze startów w Porsche. Trzymajcie kciuki!

Robert Lukas: - Cóż mogę powiedzieć – to wielki zaszczyt, że na 24-godzinny wyścig w Dubaju dołączy do nas Robert Kubica, z którym mieliśmy okazję współpracować przed miesiącem na Circuit de Barcelona-Catalunya. Nie ma co ukrywać, że Robert to chodząca encyklopedia wyścigów i jestem przekonany, że współpraca z nim zaprocentuje nie tylko w Dubaju, ale i w dalszej części sezonu, zwłaszcza podczas moich startów w Porsche Mobil 1 Supercup. Po raz pierwszy jedziemy do Dubaju mając tak silny skład i topowy samochód GT3, który z pewnością pozwoli nam walczyć o końcowe zwycięstwo. Trzeba jednak pamiętać, że wyścigi Endurance rządzą się swoimi prawami i bardzo istotny jest w nich szczęście. Liczę jednak, że nasze wieloletnie doświadczenie ze startów w Dubaju w tym roku zaprocentuje i pokażemy się z jak najlepszej strony.

Leszek Stokłosa - Prezes Zarządu ORLEN Oil – strategicznego sponsora teamu Förch Racing: Wyścigi 24H Series są doskonałym potwierdzeniem niezawodności olejów Platinum. Bardzo się cieszę, że w Dubaju będzie się mógł o tym przekonać również Robert Kubica, najpopularniejszy polski kierowca ostatnich lat. Oczywiście trzymam kciuki za cały team i życzę wszystkim samych sukcesów.