120 hybrydowych Aurisów już trafiło do sieci wypożyczalni na terenie całego kraju, pozostałe 180 dotrze tam na przełomie listopada i grudnia 2014 r.

Hybrydowe Aurisy będzie można także wypożyczyć – miarę ich dostępności – w każdej innej sytuacji.

Prezes PZU – Andrzej Klesyk nazywa projekt stworzenia floty hybrydowych aut zastępczych rewolucją. Jego zdanie podziela prezydent Toyota Motor Poland – Jacek Pawlak.

Na czym zatem polega owa rewolucja i dla kogo będzie korzystna?

Na udostępnieniu klientom PZU nowoczesnych, ekologicznych i ekonomicznych aut hybrydowych w dobrej cenie – koszt wynajmu za dobę nie przekroczy 100 zł netto (123 zł brutto).

Nie jest tajemnicą, że wypożyczalnie udostępniające auta zastępcze kierowcom, których samochody uległy wypadkom, często zawyżają ceny. Najwyższe stawki dochodzą nawet do 300 zł za dobę za auta klasy kompaktowej czy średniej.

Te koszty ponosi najczęściej ubezpieczyciel, gdyż poszkodowany w wypadku ma prawo do auta zastępczego na czas naprawy auta.

Średni czas naprawy auta wynosi 10 dni. Łatwo policzyć, że gdy klient PZU skorzysta z partnerskiej wypożyczalni PZU, wtedy koszt wynajmu auta wyniesie 1230 zł brutto, a w przypadku innych drogich wypożyczalni – co najmniej dwa razy tyle.

Co z tego będzie miał klient PZU? Po pierwsze, nowoczesne auto, które otrzyma praktycznie od ręki już w warsztacie, do którego trafi jego uszkodzony samochód.

Po drugie, niskie koszty eksploatacji, gdyż hybrydowy Auris spala znacznie mniej paliwa niż auta z tradycyjnym napędem (realne spalnie Aurisa hybrid to 4 l/100 km).

Trzeci uczestnik tego projektu – Toyota również zyskuje, gdyż nie tylko sprzedała dużą, liczącą 300 aut flotę hybryd, ale liczy także na mocną reklamę hybrydowego Aurisa wśród klientów PZU i na to, że kupując nowe auto wybiorą oni wersje hybrydowe.

Załatwianie wszelkich formalności związanych z wypożyczeniem zastępczego hybrydowego Aurisa odbywa się poprzez infolinię PZU 801 102 102.